Вищий оксид і вищий гідроксид - це сполуки,в яких певний елемент виявляє свою вищу валентність. У періодичній системі,внизу,перед лантанаїдами і актиноїдами пишуться загальні формули вищих оксидів елементів певної групи головної підгрупи: і так далі.Це означає,що якщо елемент,наприклад,лежить у першій групі(наприклад,Калій),то його найбільша валентність(найвища)у сполуці з Оксигеном буде дорівнювати (I),тобто формула його оксиду буде:.Якщо взяти Фосфор,то він має два оксиди:.У першому він виявляє третю валентність,а в другому найвищу,тобто п'яту(як номер групи).Але так як це неметал,то формула його гідроксиду,буде формулою його кислоті,в якій він виявляє п'яту валентність:
Щелочные металлы – франций, цезий, рубидий, калий, натрий, литий – называются так из-за того, что образуют щелочи при взаимодействии с водой. Из-за высокой вступать в реакцию эти элементы следует хранить под слоем минерального масла или керосина. Самым активным из всех указанных веществ считается франций (обладает радиоактивностью). Щелочные металлы – вещества мягкие, серебристого цвета. Свежесрезанная поверхность их обладает характерным блеском. Щелочные металлы кипят и плавятся при низких температурах, обладают высокой тепло- и электропроводимостью. Они имеют также небольшую плотность. - Читайте подробнее на FB.ru: http://fb.ru/article/36810/schelochnyie-metallyi
Вищий оксид і вищий гідроксид - це сполуки,в яких певний елемент виявляє свою вищу валентність. У періодичній системі,внизу,перед лантанаїдами і актиноїдами пишуться загальні формули вищих оксидів елементів певної групи головної підгрупи:
і так далі.Це означає,що якщо елемент,наприклад,лежить у першій групі(наприклад,Калій),то його найбільша валентність(найвища)у сполуці з Оксигеном буде дорівнювати (I),тобто формула його оксиду буде:
.Якщо взяти Фосфор,то він має два оксиди:
.У першому він виявляє третю валентність,а в другому найвищу,тобто п'яту(як номер групи).Але так як це неметал,то формула його гідроксиду,буде формулою його кислоті,в якій він виявляє п'яту валентність: