У сучасній хімії зазвичай використовується інше, хоча й подібне визначення Бренстеда і Лоурі, за яким кислоти означаються як хімічні сполуки, що є донорами протонів і приймають електрони для утворення іонних зв'язків. Кислоти вступають у реакції з основами, утворюючи солі, а також діють як розчинники. Сильні кислоти корозійні, розбавлені кислоти мають кислий або гострий смак, хоча в деяких органічних кислотах цей смак частково схований за іншими смаковими характеристиками.
Прикладами дисоціації кислот у водному розчині з утворенням Н+ є такі:
HCl is in equilibrium with H+ + Cl-
HNO3 is in equilibrium with H+ + NO
-
3
H2SO4 is in equilibrium with 2H+ + SO
2-
4
Атоми водню, що входять до складу молекул кислот і можуть відщеплюватись від молекул кислот при їх дисоціації у вигляді катіонів водню Н+, називаються кислотними атомами водню. Кислотні атоми водню в молекулах кислот можуть заміщатися атомами металів (або металоподібних груп, як NH4) з утворенням солей.
Атоми або групи атомів, що сполучені з кислотними атомами водню в молекулах кислот, називаються кислотними залишками. Так, атом хлору в хлоридній кислоті (точніше, аніон хлору Cl-) називається кислотним залишком хлоридної кислоти, група атомів NO3 в нітратній кислоті (точніше аніон NO
-
3
) є кислотним залишком нітратної кислоти, а група атомів SO4 (точніше аніон SO
2-
4
) — в сульфатній кислоті.
ответ:1. Бесцветный, легкий(в 14,5 раз легче воздуха), трудно сжимаемый газ. Очень мало растворяется в воде, лучше-в органических растворителях. Наибольшая среди газобразных веществ скорость диффузии-молекулы водорода быстрее любых иных распространяются в среди другого вещества.
2. Водород порядковый номер один, масса водорода ровна одному.
3.Водород-бесцветный нетоксичный газ без запаха и вкуса. Молекула водорода неполярная. Поэтому силы межмолекулярного взаимодействия в газообразном водороде малы. Это проявляется в низких температурах кипения (-252,6 0С) и плавления (259,2 0С).
Объяснение: