Почему Настя отдала всю клюкву эвакуированным ленингардским детям? А) потому что ее по В) потому что ей дорого заплатили Д) потому что она была не жадная Е) потому что ее по Митраша
Ти, напевно, грав з м’ячем і знаєш, що при ударі об підлогу він підскакує вгору. Чому це відбувається? Провели такий досвід. У широку трубку з товстого скла врізали з обох кінців по скибочці сирої картоплі. Взяли паличку і обережно стали одну з картопляних пробок всередину трубки.
Незабаром другу пробка з шумом вилетіла. Штовхаючи пробку, повітря в трубці стиснули. Стисле повітря тиснув на стінки трубки і на обидві пробки.
Під його натиском одна з пробок і вилетіла з трубки. Провели другий досвід. Ще раз врізали в обидва кінці трубки по скибочці сирої картоплі. Приставили один кінець трубки до стінки або столу, щоб пробка не могла вилетіти.
Спробували після цього ншу пробку всередину трубки. Пробку насилу просунули всього до половини трубки: стиснене повітря завадив їй рухатися далі.
Потім припинили тиск на пробку і вийняли паличку. Пробка почала рухатися назад. При штовханні пробки повітря в трубці стискався.
Але повітря пружний: коли тиск на нього припинилося, він розширився і виштовхнув пробку назад. Ця властивість повітря активно використовується людиною.
Наприклад, в іграх для дітей. Зараз в інтернеті є можливість, ігри для хлопчиків і для дорослих. Але в цих іграх не використовуються властивості повітря.
Де ж воно використовується? Наприклад, в іграх з м’ячем. Коли м’яч вдаряється об підлогу, повітря в ньому стискається.
Але так як повітря пружний, він прагне розширитися, і м’яч з силою відскакує від підлоги. Ще властивості повітря використовуються в таких улюблених усіма дітьми іграшках, як велосипеди і самокати.
Повітря накачується в шини велосипедів, самокатів і автомобілів, щоб пом’якшити поштовхи при їзді. Велику пружність стисненого повітря використовують пожежні, щоб отримати сильний струмінь води для гасіння вогню. За до стиснутого повітря малярі розбризкують фарбу, покриваючи нею стіни будинків.
Стисненим повітрям приводиться в дію відбійний молоток, яким шахтарі відколюють вугілля. За до стиснутого повітря працюють гальма трамваїв і поїздів.
1. Из всего написанного можно сразу понять, что если оксиды взаимодействуют друг с другом, то один из них основный, а другой кислотный. Кислотный оксид - SO3, а основный Na2O. Тогда, реакция следущая SO3+Na2O=Na2SO4. Дальше про оксид В нам ничего не сказано про СО, но тут можно догадаться, что кислород будет занимать больше места, а значит это H2O оксид водорода. Значит, можно написать следующие реакции H2O+SO3=H2SO4 H2O+Na2O=2NaOH+H2 2. Со вторым заданием будет почложнее. Но всё таки... мы имеем смесь газов и их массу и объем, нужно вычислить массу и объем отдельного газа. Вначале найдём колличество веществ вместе n=16.8/22.4=0.75моль тогда обозначим одно вещество за x (N2), за у(СО2). Колличество вещества каждого равно n=V/22.4 X/22.4+X/22.4=0.75 Остаётся решить уравнение с одним неизвестным. Надеюсь, для этого нет нужды объяснять.