Кожний енергетичний рівень складається з орбіталей певної форми: перший містить одну s-орбіталь, другий — s- і р-орбіталі, третій — s-, р-, d-орбіталі. Отже, зверни увагу: який номер рівня, стільки й форм орбіталей, що його утворюють.
Число орбіталей на енергетичних рівнях різне, воно дорівнює n2, де n — номер рівня. На першому рівні (n = 1) одна 8-орбіталь, на другому (n = 2) — чотири: одна s- і три р-орбіталі, на третьому (n = 3) — дев'ять: одна три р- і п'ять d-орбіталей Зважаючи на те, що на кожній з орбіталей може перебувати не більше двох електронів, максимальна кількість електронів на тому чи іншому енергетичному рівні дорівнює 2n2
Найважливіші характеристики орбіталей (енергія, форма, розміщення в просторі) визначаються квантовими числами.
Термин аллотроп относится к одной или нескольким формам химического элемента, которые встречаются в одном и том же физическом состоянии. Различные формы возникают из-за разных соединения атомов между собой.
Графит и алмаз - это аллотропы углерода, которые находятся в твердом состоянии. В алмазе атомы углерода связаны с образованием тетраэдрической решетки. В графите атомы связывают с образованием листов гексагональной решетки. Другие аллотопы углерода включают графен и фуллерены.
O2 и озон, O3, являются аллотропами кислорода. Эти аллотропы существуют в разных состояниях, включая газообразные, жидкие и твердые.