М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ByArts1000
ByArts1000
27.09.2022 20:16 •  Химия

Дайте название по наменклатуре
СН3 – СН(СН3) – СН2 – СН = СН2
СН3 – СН2 – СН2 – С(СН3) = СН2
СН2 = С(СН3) – СН2 – СН(СН3) – СН3
СН2 = С(СН3) – СН3.

👇
Ответ:
Dermo238
Dermo238
27.09.2022

4-метилпентен-1

2-метилпентен-1

2,4-диметилпентен-1

2-метилпропен-1

Объяснение:

4,7(98 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Данил268905
Данил268905
27.09.2022

Роль органических веществ огромна: например: углеводы ( сахариды ) молекулы этих веществ построены всего из трёх элементов - углерода, кислорода и водорода. Углероды являются основным источником энергии для живых организмов. Кроме того, они обеспечивают организмы соединениями, которые используются в дальнейшем для синтеза других соединений.  

Наиболее известными и распространёнными углеводами являются растворённые в воде моно- и дисахариды. Они кристаллизуются, сладкие на вкус.  

Моносахариды  

Полисахариды  

Липиды - группа соединений, которые содержатся во всех живых клетках, они нерастворимы в воде.  

Жиры ( триглицериды, нейтральные жиры ) являются основной группой липидов. Они представляют собой сложные эфиры трёхатомного спирта глицерина и жирных кислот или смесь свободных жирных кислот и триглицеридов.  

Встречаются в живых клетках и свободные жирные кислоты : пальмитиновая, стеариновая, рициновая.  

Липоиды - жироподобные вещества. Имеют большое значение, так как благодаря своему строению образуют чётко ориентированные молекулярные слои, а упорядочённое расположение гидрофильных и гидрофобных концов молекул имеет первоочередное значение для формирования мембранных структур с избирательной проницаемостью.  

Функция ферментов заключается в снижении энергии активации, т. е. в снижении уровня энергии, необходимой для придания реакционной молекуле.  

В состав гемоглобина эритроцитов крови человека, всех других позвоночных и некоторых беспозвоночных входит окисное железо, которое и придаёт крови красный цвет.  

Витамины имеют высокую физиологическую активность, сложное и разнообразное химическое строение. Они необходимы для нормального роста и развития организма. Витамины регулируют окисление углеводов, органических кислот, аминокислот, некоторые из которых входят в состав НАД, НАДФ.  

Органические кислоты - к этой группе относятся органические вешества образовывать при диссоциации в водных растворах катионы водорода. Содержатся в значительном количестве в клетках животных и особенно растительных организмов. Органические кислоты являются продуктами превращения углсврдов; при синтезе белков они обрязуют углеродную основу аминокислот.  

Функции белков разнообразны.  

1. Строительный материал – белки участвуют в образовании оболочки клетки, органоидов и мембран клетки. Из белков построены кровеносные сосуды, сухожилия, волосы.  

2. Каталитическая роль – все клеточные катализаторы – белки (активные центры фермента) . Структура активного центра фермента и структура субстрата точно соответствуют друг другу, как ключ и замок.  

3. Двигательная функция – сократительные белки вызывают всякое движение.  

4. Транспортная функция – белок крови гемоглобин присоединяет кислород и разносит его по всем тканям.  

5. Защитная роль – выработка белковых тел и антител для обезвреживания чужеродных веществ.  

6. Энергетическая функция – 1 г белка эквивалентен 17,6 кДж.  

Белки – необходимые компоненты пищевых продуктов, они входят в состав лекарственных препаратов.  

 

Роль органических веществ в нашей жизни.  

Молекулы органических веществ играют исключительную роль в нашей жизни.  

В настоящее время органическая химия – это развивающаяся отрасль химической науки и производства.  

С органического синтеза получают многие современные продукты и материалы, которые необходимы нам в повседневной жизни: искусственные и синтетические волокна, каучуки, пластмассы, красители, пестициды, синтетические витамины, гормоны, лекарства и т. д.  

В любом организме протекает множество превращений одних органических веществ в другие. Без знания органической химии невозможно понять, как осуществляется функционирование систем, образующих живой организм. Т. е. органическая химия служит фундаментом для многих наук, изучающих живую природу, в частности для молекулярной биологии, биохимии, фармакологии, медицины

4,4(27 оценок)
Ответ:
0894f
0894f
27.09.2022

Повітря – природна суміш газів, з яких складається атмосфера Землі

Як же дізнатися, що повітря дійсно існує ? Що повітря не пусте місто?

Проведемо такі досліди:

Дослід 1.

Візьміть у руки зошит і помахайте ним перед обличчям.

Що ви відчули ? Рух повітря – вітер. Візьміть клаптики паперу. А тепер змахніть зошитом над долоньками.

Що сталося? (клаптики злетіли з долоньки). Чому? Та тому що ми зошитом сколихнули повітря. А повітря, в свою чергу, папірці, і вони злетіли. Повітря рухається тоді, коли ми його не помічаємо. У повсякденному житті нам не доводиться думати про небо, повітря. Ми просто забуваємо про них. І лише під час бігу чи їзди, а також вітру чи бурі ми відчуваємо опір нашому рухові. Це ще більше підтверджує існування повітря. Висновок: повітря прозоре, рухається.

Дослід 2  

Як що ми візьмемо медичний шприц без голки, закриємо отвір рукою і спробуємо натиснути на поршень. Він не зможе рухатися, йому буде заважати повітря, яке вміщене у нього.  

Дослід 3  

Візьмемо грудочку землі (глини, солі, цукру) і зануримо її у склянку з водою. - Що ви побачили? (звідти виходять бульбашки) - Так, ті бульбашки і є повітря. Його витиснула вода з тих речовин, які ми клали у склянку, і тепер воно бульбашками виходить.  

Дослід 4  

Повітря може займати місце, його можна стиснути. Надуємо повітряні кульки або візьмемо гумові іграшки. Покладемо у воду.

Висновок: речі, наповнені повітрям не тонуть. Пригадайте свій відпочинок  влітку, коли ви одягаєте круги, лягаєте на надувні матраци і плаваєте, не боячись, що можете потонути.

У мене в руках повітряна кулька. Я розв’яжу ниточку. Що ви почули? Так, шипіння. Отже, у ній містилося повітря. Воно всередині усіх порожнистих предметів на Землі, також і в органах людського тіла.

Висновок: повітря заповнює всі порожнини.

Дослід 5  

Повітря тисне на предмети з певною силою. Цей тиск називається атмосферним тиском. Беремо надуту повітряну кульку, натискаємо на неї – з’являється ямка, відпускаємо – вона зникає. Висновок: повітря може тиснути.

Дослід 6  

Спробуємо втопити порожню пляшечку у склянці води. З отвору пляшечки побіжать бульбашки. Що це за Невидимка там сидить? Це – повітря. Порожня пляшечка не тоне у воді. Значить, повітря легше за воду.

Дослід7

Як ви гадаєте, повітря має запах? Ні, але у повітрі легко й швидко поширюється запах духів і аромат квітів. Цілюща ранкова свіжість травня сповнена ароматом квітучої весни. В розпалі літа повітря ніби настояне на травах. Восени, коли небо вкрите свинцевими хмарами, віє свіжістю і прохолодою. А як легко дихається після грози? Ні з цим не зрівняється запах першого снігу, коли свіжий вітерець грайливо змітає перші сніжинки і холодить обличчя. В сонячні березневі дні нас бадьорить особлива свіжість талого снігу.

Висновок: повітря не має запаху.

Отже, повітря має такі властивості: воно прозоре, без кольору, без запаху, легше від води, заповнює всі порожнини, знаходиться у ґрунті, воді.

Дослід 8  

Наллємо повну пробірку забарвленої води і закриємо її корком із скляною трубкою. Вода зайде в трубку. На трубці на рівні води є наклеєна смужка паперу. Опустимо пробірку в гарячу воду, що ви помітили? Чому рівень води в пробірці змінився? - А тепер опустимо ту ж пробірку в холодну воду. Як змінився рівень води в пробірці? - Як ви гадаєте, чому рівень води при нагріванні підвищується, а при охолодженні знижується? (Вода має властивість розширюватися при нагріванні, стискуватися при охолодженні. Такі властивості крім води, мають й інші рідини: олія, газ, спирт, рідкий метал ртуть).  

Дослід 9  

Візьмемо 2 склянки з гарячою водою. Виміряємо температуру в обох склянках. Одну склянку накриємо більшою. А іншу залишимо відкритою. Через деякий час виміряємо температуру води в обох склянках. ( У накритій склянці вода залишилася гарячою тому, що між склянками було повітря. А повітря погано проводить тепло.

Цю властивість повітря можна часто гати в природі. На зиму у звірів відростає густа шерсть, а в птахів з`являється пух. Між густими шерстинками і пушинками є багато повітря. Воно зберігає тепло тіла тварин. Узимку деякі трав’янисті рослини - озима пшениця, жито, суниці, копитняк не відмирають і залишаються зеленими. Але не гинуть вони тільки тоді, коли вкриті товстим пухким шаром снігу. Чому? Якщо сніг пухкий, то між сніжинками багато повітря, яке погано проводить тепло. Тепло зберігається біля рослин і зігріває їх під час морозу.)

Объяснение:

4,5(58 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Химия
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ