1. Пояснити, в чому різниця між поняттями “дипольний момент зв’язку” і “дипольний момент молекули” ? Навести приклади. 2. Написати реакції хлорування бензену і толуену. До якого тиру відносяться ці реакції? Записати схему їх механізму.
3. Написати схеми і назвати продукти взаємодії етилбензену: 1) з нітруючою сумішшю; 2) з розбавленою cульфатною кислотою. Як можно розрізнити бензен і етилбензен?
4. Навести реакції міжмолекулярної та внутрішньо молекулярної дегідратації пропанолу.
5. При взаємодії невідомої насиченої одноосновної карбонової кислоти масою 7,4 г з надлишком спирту у присутності H2SO4 концентрованої одержали 8,16 г естеру. Вихід його становив 80 %. Визначити формулу карбонової кислот та об’єм використаного етанолу (густина 0,8 г/мл).
6. Записати реакції ланцюга перетворень: нітробензол → анілін → феніламоній бромід.
7. Яку масу глюконової кислоти можна добути з 1,8 кг глюкози, якщо практичний вихід кислоти становить 92 %.
8. Розрахувати молярну масу лізіну, до складу якого входить два атоми Нітрогену, якщо масова частка його в сполуці складає 19,17 %. Записати його формулу і формулу його цвіттер-іону. Скласти формулу дипептиду, утворенного лізіном і цистеїном. Описати якісну реакцію Фоля для цього дипептиду.
у углерода степень окисления(в данном случае) -4, у бериллия степень окисления всегда +2, значит чтобы уравнять минусы и плюсы на один углерод (-4) необходимо два бериллия (+2), следовательно соединение будет Be2C(карбид бериллия), а чтобы найти относительную молекулярную массу нужна таблица Менделеева.
Относительная молек. масса Be по таблице равна 9,0122(округляем до 9)
Всего в данном соединении две молекулы бериллия, тогда 9*2=18
Масса углерода(С) равна 12,011(округляем до 12)
И прибавляем 12+18=30
ответ:относительная молекулярная масса равна 30 г/моль