Нітрат амонію NH4NO3 (аміачна селітра) дуже багате на азот добриво. Але нітрат амонію має істотний недолік — на вологому повітрі він мокріє, а при висиханні утворює тверді куски. Цілком сухий нітрат амонію може вибухати. Тому його застосовують як добриво в суміші з сульфатом амонію. Така суміш на повітрі не мокріє; не злежується і являє собою дуже цінне добриво, особливо під цукрові буряки, картоплю та інші культури.
Нітрат калію KNO3 (калійна селітра) являє собою безбарвну кристалічну речовину. На вологому повітрі не мокріє і не злежується. Нітрат калію — дуже цінне мінеральне добриво, в якому міститься два поживних для рослин елементи — азот і калій. Однак за агрохімічними вимогами вміст азоту в азотнокалійових добривах повинен бути більшим, ніж в KNO3. Тому нітрат калію застосовують переважно в суміші з амонійними солями.
Цифра перед элементом - число молекул. Цифра индексом после элемента - число атомов. О - один атом кислрода; 4Fe - четыре молекулы железа; 3Ca - три молекулы кальция; 5N - 5 моль одноатомного азота (здесь уточнение "одноатомного" потому что молекулы газов сожержат по два атома); O индекс 2 - два атома кислорода (одна полнлценная молекула кислорода, т.к. молекулы газов двухатомны); 5O индекс 2 - пять молекул кислорода О индекс 3 - три атома кислорода (полноценная молкула озона); 2О индекс 3 - две молекулы озона; 3Н индекс 2 - три молекулы водорода; 5Н индекс 2 - пять молекул водорода.
Cu + 2H2SO4(конц. ) => CuSO4 + SO2↑ + 2H2O
В предыдущем ответе в электронных полуреакциях ОШИБКА.
Электронные уравнения должны быть такими:
S(6+) +2 e(-) => S(4+) - серная кислота. а точнее сера (6+) - окислитель
Cu(2+) -2e(-) => Cu(2+) - медь (0) - восстановитель
Объяснение: