Фільтрува́ння — дія, власне проціджування, рідин і газів або зневоднення шламу проціджуванням через фільтрувальну перетинку (тканину, сітку, порувату речовину) під дією зовнішніх сил (гідравлічного або механічного тиску, вакууму, гравітаційної сили, відцентрової сили та ін.).
Фільтрування — поширений процес при збагаченні вугілля, сланців і руд чорних і кольорових металів, гірничохімічної сировини, а також в хімічному і гідрометалургійному виробництві.
У збагаченні корисних копалин фільтруванням називається операція зневоднення дрібнозернистих пульп, що базується на примусовому виділенні з них води через пористу перегородку. Тверді частинки, що затримуються перегородкою, називаються кеком, або осадом, а вода, що пройшла через перегородку, — фільтратом.
При фільтрації зневоднення твердої фази і видалення фільтрату здійснюється створенням перепаду тиску з обох боків фільтрувальної поверхні. Залежно від створення перепаду тиску розрізняють вакуум-фільтри і фільтр-преси, гіпербарфільтри. В залежності від форми фільтрувальної поверхні вакуум-фільтри підрозділяють на барабанні (з зовнішньою і внутрішньою фільтрувальною поверхнею), дискові і стрічкові.
Мы знаем из химии, что атомной кристаллической решеткой называется такой вид решетки, в узлах которой находятся атомы. Еще нужно учитывать то, что все оксиды имеют либо ионную, либо молекулярную решетку, тогда вопрос: почему же оксид кремния обладает такой решеткой, отличной от других оксидов?
1. У атома кремния относительно большой радиус - он же является элементом третьего периода. У оксидов нехарактерна стабилизация за счет связывания. 2. Кремний четырехвалентен, значит, он склонен образовывать тетраэдрические структуры с δ-связями
титан 22 а рутений 44)))