М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Julai1234
Julai1234
04.07.2022 20:47 •  Химия

Запишите уравнение кислотного гидролиза метилолеата в молекулярной форме. В формуле кислоты запишите углеродную цепь в молекулярной форме. Охарактеризуйте растворимость продуктов в воде.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
rsdfa
rsdfa
04.07.2022

Нафти – це природні маслянисті горючі рідини зі своєрідним запахом. Вони мають різноманітну консистенцію – від легкоплинних до густих, малорухомих. Колір нафт у більшості випадків бурий і темнокоричневий (до чорного), рідше жовтий і зеленуватий і зовсім рідко зустрічається майже безбарвна, так звана «біла нафта». Колір нафт залежить від розчинених в них смол. Нафта являє собою суміш рідких вуглеводнів (парафінових, нафтенових і ароматичних), в якій розчинені газоподібні та тверді вуглеводні. У незначних кількостях вона містить сірчані й азотні сполуки, органічні кислоти та деякі інші хімічні сполуки.

З фізичної точки зору нафта розглядається як розчин газоподібних і твердих вуглеводнів у рідині. Природна нафта, що добувається з надр Землі, завжди містить певну кількість розчинених у ній газів (супутні природні гази), головним чином метану і його гомологів.

Аналіз нафт з виділенням індивідуальних сполук вимагає багато часу. У технологічних розрахунках при визначенні якості сировини, продуктів нафтопереробки і нафтохімії часто використовуються дані технічного аналізу, який полягає у визначенні деяких фізичних, хімічних й експлуатаційних властивостей нафтопродуктів. З цією метою використовують наступні методи, що в комплексі дають можливість охарактеризувати товарні властивості нафтопродуктів у різноманітних умовах експлуатації, пов'язати їх зі складом продуктів, що аналізуються, дати рекомендації щодо найбільш раціонального їх використання:

• фізичні – визначення густини, в'язкості, температури плавлення, замерзання і кипіння, теплоти згоряння, молекулярної маси, а також деяких умовних показників (пенетрація, дуктильність);

• хімічні, що застосовують класичні прийоми аналітичної хімії;

• фізико-хімічні – колориметрія, потенціо-метричне титрування, нефелометрія, рефрактометрія, спектроскопія, хроматографія;

• спеціальні – визначення октанового і метанового чисел моторного палива, хімічної стабільності палив і масел, корозійної активності, температури спалаху і займання та ін.

Густина. Нафти розрізняються за густиною, тобто за масою, що міститься в одиниці їх об'єму. Якщо в посудину з нафтою налити воду, то, за винятком рідкісних випадків, нафта спливає. Зазвичай вона легша за воду. Густина нафти, виміряна при температурі 20°С, віднесена до густини води, виміряної при 4°С, називається відносною густиною нафти. Визначення густини можна проводити при будь-якій температурі, а потім вирахувати значення відносної густини, використовуючи коефіцієнт об'ємного розширення, значення якого наводяться у довідковій літературі.

Відносна густина нафт коливається в межах 0,5–1,05 кг/дм3 (зазвичай 0,82–0,95). Нафти з відносною густиною до 0,85 називаються легкими. Своєю легкістю вони зобов'язані переважанню в їх складі метанових вуглеводнів. Відносну густину від 0,85 до 0,90 мають середні нафти, а вище 0,90 – важкі. У важких нафтах містяться переважно циклічні вуглеводні.

Густина нафти залежить від багатьох факторів: хімічної природи речовин, що до неї входять, фракційного складу, кількості смолистих речовин, кількості розчинених газів та ін. Густина нафти залежить від глибини залягання, як правило, зменшуючись з її збільшенням. Винятки з цього правила пояснюють вторинними явищами, наприклад міграцією легких нафт у більш високі горизонти залягання.

При визначенні густини нафт і нафтопродуктів звичайно користуються кількома методами: за до ареометрів (нафтоденсиметрів), методом зваженої краплі, за до гідростатичних ваг, пікнометричним методом (найбільш точний).

У поєднанні з іншими показниками (коефіцієнт заломлювання, молекулярна маса) густина використовується для визначення вуглеводневого чи структурно-групового складу нафтових фракцій.

В'язкісні властивості. При видобутку і транспортуванні нафти велике значення має така її властивість, як в'язкість. Розрізняють динамічну і кінематичну в'язкість. Динамічною в'язкістю називається внутрішній опір (тертя) окремих часток рідини руху загального потоку.

У легких нафт в'язкість менша, ніж у важких. Вона зменшується також з підвищенням температури, оскільки при цьому збільшується відстань між молекулами. Тому при видобуванні та подальшому транспортуванні трубопроводами важкі нафти вимагають підігріву. При 80–100°С в'язкість важких нафт наближається до в'язкості легких.

Объяснение:

4,4(90 оценок)
Ответ:
kisilevars2003
kisilevars2003
04.07.2022

Відповідь:

Пояснення:

1.

В

2.

В

3.

Б

5.

В

6.

Б

7.

Na2SiO3+2HCl = 2NaCl + H2SiO3↓

H2SiO3 = (нагревание) SiO2 + H2O

SiO2 + MgO = (сплавление) MgSiO3

8.

а) Na₂SO₃ + 2HCl = 2NaCl + SO₂ + H₂O

2Na^{+} + SO_{3}^{2-} + 2H^{+} + 2Cl^{-} = 2Na^{+} + 2Cl^{-} + SO_{2} + H_{2}O

 

SO_{3}^{2-} + 2H = SO_{2} + H_{2}O

 

б) 2NH₄NO₃ + Ba(OH)₂ = Ba(NO₃)₂ + 2NH₃ + 2H₂O

2NH_{4}^{+} + 2NO_{3}^{-} + Ba^{2+} + 2OH^{-} = Ba^{2+} + 2NO_{3}^{-} + 2NH_{3} + 2H_{2}O

 

2NH_{4}^{+} + 2OH^{-} = 2NH_{3} + 2H_{2}O

9.

1) Напишем уравнение протекающей реакции:

AgNO3 + HCl = AgCl + HNO3

2) Найдем количество AgNO3 :

n(AgNO3) = m/M = 8,5/170 = 0,05

3) Найдем массу теоретическую AgCl:

m(AgCl)теор = M*n = 143,5 * 0,05 = 7,175

4) Найдем выход продуктов реакции:

m(AgCl)практ*100 / m(AgCl)теор = 7*100 / 7.175 = 97,56%

10.

Ca(OH)2 + CO2 = CaCO3 + H2O

m(Ca(OH)2) = m(p-pa)*W(Ca(OH)2) = 50*0,74 = 37 г.

n(Ca(OH)2) = m(Ca(OH)2)/M(Ca(OH)2) = 37/74 = 0,5 моль

n(CO2) = V(CO2)/Vm   (Vm - молярный объем, равен 22,4 л/моль)

n(CO2) = 12,5/22,4 = 0,56 моль.

По уравнению гидроксид кальция и оксид углерода реагируют в соотношении 1:1. Значит гидроксида кальция в недостатке, он прореагирует полностью, по нему и считаем: n(CaCO3) = n(Ca(OH)2) = 0,5 моль.

m(CaCO3) = n(CaCO3)*M(CaCO3) = 0,5*100 = 50 г

4,7(96 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Химия
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ