АПТЕКА-МУЗЕЙ «ПІД ЧОРНИМ ОРЛОМ» У ЛЬВОВІ
Аптека-музей «Під чорним орлом» — найстаріша з існуючих аптек Львова, перетворена на єдиний в Україні музей, де можна оглянути старовинне аптекарське обладнання і зільники, якими користувалися середньовічні аптекарі.
В аптеці-музеї, яка, до речі, з 1735 року працює як звичайна аптека, зібрано аптечний посуд і таблеткові машини різних віків, старовинні ваги, траворізки, середньовічні гербарії. Тут Ви можете оглянути стародавні кам’яні ступки, у яких готували мазі або товкли висушені лікарські рослини.
Трепет проймав мешканців середньовічного міста, коли вони переступали поріг цієї аптеки. Тут ніби витав дух здоров’я, довголіття і навіть безсмертя. Люди у це вірили, то ж саме ця віра була своєрідними психологічними ліками від недуг.
У музейних кімнатах можна побачити унікальне аптекарське обладнання різних епох: амфори XIV століття для перевезення і зберігання рідин, колекцію дерев’яних і металевих аптекарських пресів, траворізки, тиглі, мензурки, колби, бутлі, оригінальні куби для дистиляції води, млинки для подрібнення та розтирання твердих препаратів, зразки цілющих рослин. А Ви можете прогулятись приміщенням аптеки-музею, не залишаючи свого крісла, через 3D тур, що розміщений на цій сторінці.
Також тут зібрано найцінніші документи з історії фармації від сивої давнини до наших днів. Поміж експонатів музею особливе місце займають оригінальні видання Геленових праць XVI століття. Аптека володіє також автентичними стародруками фармацевтичних словників і рецептів XVIII століття. Поряд зі звичайними найсучаснішими ліками у львівській аптеці-музеї можна придбати фірмові ліки — «залізне вино» — тонізуючий напій, який продається лише тут.
Объяснение:
Інтенсивність проходження хімічних реакцій визначається швидкістю, тобто зміною концентрації реагента або продукту реакції за одиницю часу:

іржавіння — хімічна реакція з малою швидкістю

горіння — хімічна реакція з великою швидкістю
{\displaystyle v_{R}=-{\frac {\Delta c_{\mathrm {A} }}{\Delta t}}}
де С – молярна концентрація реагента, а t – час. Мінус перед правим членом обумовлений зниженням концентрації реагента в ході реакції. У виразі швидкості реакції за зміною концентрації продукту реакції мінус не ставиться. Отже, швидкість реакції завжди додатня.
Швидкість хімічної реакції залежить від:
температури: у разі підвищення температури на кожні 10 °С швидкість реакції зростає у два-чотири рази (правило Вант-Гоффа), Для початку хімічної реакції реагенти повинні мати певний запас енергії. Ця енергія Еа називається енергією активації, тобто це енергія, яку повинні мати молекули, що зіштовхуються, щоб зіткнення привело до хімічного перетворення.
природи реагентів
концентрації реагентів (Закон діючих мас),
опромінення,
присутності каталізатора
Див. також
Джерела
2Li+2H2O=H2+LiOH
CaCO3+2HCl=CaCl2+CO2+H2O
2Al+WO3=W+Al2O3
3Mg+2H3PO4=Mg3(PO4)2↓+3H2
Al2O3+6HNO3=2Al(NO3)3+3H2O