а) 3Mg + N2 →Mg3N2 (соединения)
б) 3C +2Cr2O3→ 3CO2 +4Cr (замещения)
в) 2HNO3 + CaO→ Ca(NO3)2+H2O (обмена)
г) 2Na + 2H2O → 2NaOH+ H2↑ (замещения)
д) BaO+ H2SO4 → BaSO4↓+ H2O (обмена)
а) Реакция соединения: 4Al+ 3O2 → 2Al2O3(оксид алюминия)
б) Реакция соединения: Mg +Cl2→MgCl2 (хлорид магния)
в) Реакция замещения: MnO2 + 2H2 → 2H2O+Mn (вода)
г ) Реакция обмена: Al2O3 + 3H2SO4 → Al2(SO4)3 + 3Н2О (Сульфат алюминия и вода)
3 . По уравнению реакции , вычислите количество вещества меди , если в реакцию с хлоридом меди (II) вступило 480 г магния.
составляем пропорцию:
480г х г
CuCl2 +Mg →MgCl2 +Cu
24г/моль 64г/моль
х = 1280 граммов меди
4. При экзотермических реакциях теплота выделяется (например, горение)
При эндотермических - теплота поглощается
Объяснение:
Вуглеводи – це хімічні сполуки, які складаються з кисню, водню та вуглецю. Приблизно від 2 до 3 % маси тіла людини складають вуглеводи. Вуглеводи можна розділити на 4 хімічні групи; моносахариди і дисахариди (прості вуглеводи, які часто називають цукрами), а також олігосахариди і полісахариди (складні вуглеводи). Більшість продуктів харчування, які ми споживаємо, містять вуглеводи. Всі фрукти та овочі, всі хлібопекарські вироби, зернові продукти є вуглеводами, а також цукор та солодкі продукти. Деякі продукти харчування мають більше вуглеводів, ніж інші, макаронні вироби, хліб, рис, молоко, картопля, хлібобулочні вироби, фрукти, овочі, крупи і попкорн з високим вмістом вуглеводів. Більшість продуктів харчування, які ми споживаємо, містять вуглеводи. Всі фрукти та овочі, всі хлібопекарські вироби, зернові продукти є вуглеводами, а також цукор та солодкі продукти. Деякі продукти харчування мають більше вуглеводів, ніж інші, макаронні вироби, хліб, рис, молоко, картопля, хлібобулочні вироби, фрукти, овочі, крупи і попкорн з високим вмістом вуглеводів.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakty-pro-vuhlevody/
В пробірці, в яку була додана мідь, реакція не відбувається.
В інших пробірках реакції ідуть із виділенням газу (водню):
Швидкість виділення газу різна: в пробірці з магнієм процес іде більш інтенсивно, ніж у пробірці з цинком.
Прості речовини (зокрема метали), що утворені різними атомами, мають різну хімічну активність, так як кожний атом має свою власну будову. Від хімічної активності залежить, чи відбудеться реакція взагалі та наскільки швидко вона буде проходити.
Так, в ряду активності металів мідь розташована справа від водню, це значить, що вона не здатна витіснити його з кислоти. Магній розташований лівіше за цинк, тому має більшу хімічну активність, а звідси і швидше проходить реакція з ним.
Висновок: на швидкість реакції впливає природа реагуючих речовин, бо різні речовини мають різну хімічну активність, і чим вона вища, тим швидше відбувається реакція.