Біуретова реакція — якісна реакція на виявлення білків і продуктів їхнього гідролізу (амінокислот, пептидів).
Реакція полягає в утворенні забарвленого комплексу при додаванні до досліджуваного розчину їдкого лугу і, по краплях, незначної кількості сульфату міді(II). При наявності у розчині пептидів (щонайменш трипептидів) та білків, утворює хелатний комплекс фіолетового кольору: координація та зв'язування відбуваються за аміногрупами пептидних зв'язків.
При збільшенні у пептидах кількості амінокислотних залишків, забарвлення розчину стає більш насиченим. За відсутності у розчині сполук із пептидними зв'язками розчин одразу забарвлюється у блакитний колір, що відповідає гідроксиду Cu(OH)2.
Назва методу походить від органічної сполуки біурет, котра в аналогічних умовах дає подібну реакцію.
Біуретова реакція є надзвичайно чутливою — вона дає змогу виявляти пептиди і білки навіть при значному розведенні. Реакцію можна використовувати для кількісного колориметричного вимірювання у діапазоні 540—560 нм, для визначення ступеня гідролізу білків.
Її застосовують для клініко-діагностичного визначення білків у сироватці крові при диференційній діагностиці цирозу печінки, захворювань нирок, мієлом, у ветеринарній практиці тощо.
1 упражнение
1 элемент (слева направо) - 2-метилбутан
2 элемент - 2-хлорбутан
3 элемент - бутен-2
4 элемент - 3-этилпентин-1
5 элемент - пропанол-1
6 элемент - пропановая кислота (масляная по-другому называется)
2 упражнение
ch2=ch-ch3
ch3-ch(ch3)-ch2-ch2-ch3 (в скобочках указан радикал в данном случае)
ch*тройная связь*ch-ch(ch3)-ch(ch3)-ch3 (тут тоже)
ch3-ch(oh)-ch3 (тут тоже)
ch3-ch2-ch2-c(=o)-h (я думаю, что ты знаешь как пишут c*двойная связь* o и h) (если че тут не радикал)
ch3-ch(ch3)-cooh ( тут радикал)
Объяснение:
Для розв'язання цієї задачі потрібно знати, яка амінокислота використовується для створення дипептиду, оскільки кількість атомів у молекулах різних амінокислот може варіюватися. Також нам потрібні склад, формула та молекулярна маса дипептиду. З до цієї інформації ми зможемо знайти масу, яка відповідає 1 моль дипептиду. Розв'яжемо задачу припускаючи, що дипептид складається з 2 молекул аланіну (Ala), оскільки ця амінокислота має найбільш просту молекулярну структуру і кількість атомів відома.
Склад аланіну: C3H7NO2 Формула дипептиду: 2C3H7NO2 + 2H2O → C6H14N2O4 + 2H2O
Молекулярна маса дипептиду: M(C6H14N2O4) = 174,2 г/моль За вихідні дані у задачі кількість електронів, що утворюють хімічні зв'язки в амінокислоті - 20.
Щоб знайти кількість атомів, створених з цих електронів, потрібно поділити цю кількість на 2 (тому що кожен зв'язок між атомами залежить від двох електронів).
Отже, число атомів у молекулі амінокислоти дорівнює 10.
Щоб синтезувати 1 моль дипептиду, потрібно мати 2 молі амінокислоти. Tому число атомів в 1 молі дипептиду буде 20 (10 атомів у молекулі амінокислоти × 2 молі). Маса 1 моля дипептиду дорівнює моларній масі, тому:M(C6H14N2O4) = 174,2 г/мольЗнайдемо масу 1 моля дипептиду:m = M(C6H14N2O4) = 174,2 г/моль
Отже, маса дипептиду, яка міститься в 1 молі амінокислоти, дорівнює 174,2 г. Порівнюючи це значення з відповідями, бачимо, що відповідь
C) 89 грамів є найбільш близькою до отриманого результату.
Таким чином, маса дипептиду, яка утвориться з 1 моля амінокислоти, становить близько 89 грамів.