Неметаллы расположены в конце периодов, а электронная конфигурацию их внешнего слоя близка к конфигурации ближайшего инертного газа (кстати, инертные газы тоже относятся к неметаллам). Получается, до достижения этой конфигурации инертного газа атомам неметаллов не хватает от одного до четырех электронов, поэтому в химических реакциях они являются окислителями.
Если в периодической системе элементов Менделеева провести диагональ от бора к астату, то элементы-неметаллы расположены выше этой диагонали и все они входят в состав главных подгрупп.
Алкани — назва насичених вуглеводнів за міжнародною номенклатурою. Парафіни — назва насичених вуглеводнів, яка збереглася історично (з лат. малоактивний). Порівняно з іншими вуглеводнями вони відносно менш активні.
У молекулах цих сполук усі валентні зв'язки вуглецю і водню повністю насичені. Ось чому ці вуглеводні не здатні вступати в реакції приєднання. Тому цьому класу вуглеводнів можна дати таке визначення:
Вуглеводні із загальною формулою СnН2n+2, які не приєднують водню і інших елементів, називаються насиченими вуглеводнями, або алканами (парафінами).
У загальній формулі літера п ціле число, яке показує, скільки атомів вуглецю міститься в молекулі даного вуглеводню.
Найпростішим представником насичених вуглеводнів є метан.
Гомологічний ряд метану – ряд сполук, подібних за своєю будовою та хімічними властивостями, в яких кожний наступний вуглеводень відрізняється від попереднього групою атомів –СН2. Групу СН2 називають гомологічною різницею.