1) 2HCl + Zn = ZnCl2 + H2
H(+) + 1e*2 = H2
Zn(0) -2e = Zn(+2)
При добавлении гранулы цинка в хлоридную кислоту происходит растворение металла с выделением пузырьков бесцветного газа.
2) 2HCl + CaO = CaCl2 + H2O
H(+) + CaO = Ca(+2) + H2O
При добавлении соляной кислоты к белому порошку CaO происходит растворение CaO и образование бесцветного раствора.
3) HCl + NaOH = NaCl + H2O
H(+) + OH(-) = H2O
При смешивании бесцветных растворов HCl и NaOH раствор не меняет цвет, но при выпаривании воды образуются белые кристаллы соли.
4) HCl + AgNO3 = AgCl + HNO3
Cl(-) + Ag(+) = AgCl
При смешивании бесцветных растворов хлоридной кислоты и растворимой соли аргентума(I) в осадок выпадает белое вещество, нерастворимое в избытке кислоты.
Объяснение:
Відповідь:Добування кисню в промисловості. Невичерпним джерелом кисню є повітря. Щоб добути з нього кисень, треба відокремити цей газ від азоту та інших газів. На такій ідеї ґрунтується промисловий метод добування кисню. Його реалізують, використовуючи спеціальну, досить громіздку апаратуру. Спочатку повітря сильно охолоджують до перетворення його на рідину. Потім температуру зрідженого повітря поступово підвищують. Першим із нього починає виділятися газ азот (температура кипіння рідкого азоту становить -196 °С). Рідина, що залишається, поступово збагачується на кисень (температура кипіння кисню -183 °С).
Пояснення: