Радиоактивными являются астат и радон. В принципе вопрос поставлен не совсем верно, ведь практически у каждого химического элемента есть как минимум один радиоактивный изотоп. По-моему, есть один такой, у которого их нет, но, сказать честно, сейчас не вспомню. Насчёт таких задач скажу так, если вообще нет идей, выбирайте те, где наиболее тяжёлые ядра, то есть наибольшая атомная масса. Для таких ядер характерен самопроизвольный распад, ведь они довольно неустойчивы. Именно это и зовётся в таком случае радиоактивным элементом. Таким элементам характерен период полураспада и полного распада. Если вкратце, то как-то так.
Объяснение:Біологічно активні речовини (БАР) — (грец. bios — життя, що означає зв'язок із життєвими процесами і відповідає слову «біол.» + лат. activus — активний, тобто речовина, яка має біологічну активність) — це сполуки, які внаслідок своїх фізико-хімічних властивостей мають певну специфічну активність і виконують, змінюють або впливають на каталітичну (ферменти, вітаміни, коферменти), енергетичну (вуглеводи, ліпіди), пластичну (вуглеводи, ліпіди, білки), регуляторну (гормони, пептиди) або інші функції в організмі.
Зміст словосполучення може суттєво змінюватися залежно від сфери застосування. В науковому значенні (нейрофізіологічному, психічному, хімічному процесах) — підвищення активності життєвих процесів організму. Іншими словами, біологічна дія — це біохімічні, фізіологічні, генетичні та інші зміни, що відбуваються у живих клітинах та організмі в результаті дії БАР.
Взагалі, повністю індиферентних речовин у природі нема. Всі речовини виконують якісь функції в організмі людини, тварин, рослин або використовуються для досягнення певних ефектів. Наприклад вода, пов'язана з метаболічними функціями живої клітини, є активним учасником транспортування поживних речовин та продуктів обміну в організмі, субстрактом низки ферментативних реакцій.
Na2O + H2O - > 2NaOH
2NaOH + H2SO4 - > Na2SO4 + 2H2O
Na2SO4 + Ca(NO3)2 = CaSO4 (осадок)+ 2NaNO3