Полімери – це високомолекулярні сполуки в яких кількість мономерних ланок повинна бути достатньо великою. В більшості випадків кількість ланок можна вважати достатньою, щоб прирівняти молекулу до полімеру. Взагалі полімери утворюється з мономерів в ході реакцій полімеризації або поліконденсації.
До полімерів відносять природні сполуки: пілісахариди, каучук, білки, нуклеїнові кислоти та ін. Полімери відносять до органчних сполук, але існує багато неорганічних полімерів. Значну кількість полімерів виводять систетичним шляхом на основі елементів пиродного походження та най ших сполук, шляхом хімічних перетворень, реакцій полімеризації та полікондексації.
2NH4⁺ +SO4²⁻ + 2Na⁺ + 2OH⁻ = 2NH3↑ + 2H2O +2Na⁺ + SO4²⁻
2NH4⁺ + 2OH⁻ = 2NH3↑ + 2H2O
водний розчин амоніаку має лужне середовище. Індикатор фенолфталеїн викликає появу малинового забарвлення. Лужна реакція розчину амоніаку пояснюється наявністю гідроксид-іонів у рівноважній системі. А коли долити розчин кислоти, наприклад, хлоридної - відбувається знебарвлення кольору - реакція нейтралізації:
NH4OH + HCl = NH4Cl + H2O
NH4⁺ + OH⁻ + H⁺ + Cl⁻ = NH4⁺ + Cl⁻ + H2O
OH⁻ + H⁺ = H2O
K2SO4 + BaCl2 = 2KCl + BaSO4↓ утворився білий осад барій сульфату
2K⁺ + SO4²⁻ + Ba²⁻ + 2Cl⁻ = 2K⁺ + 2Cl⁻ + BaSO4²⁻
SO4²⁻ + Ba²⁺ = BaSO4
Відносно №2: до калій карбонату потрібно долити кислоту і буде виділення вуглекислого газу, а при взаємодії калій силікату з сульфатною кислотою утвориться нерозчинна силікатна кислота