М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
yana8889
yana8889
22.07.2020 21:45 •  Литература

Що ви дiзналися з поеми iлiада про свiтосприйняття давнiх грекiв

👇
Ответ:
Danaaad
Danaaad
22.07.2020

Поеми Гомера "Іліада" та "Одіссея" є одним із перших зразків героїчного епосу. Написані на основі міфів троянського циклу, твори рапсода створювали грандіозну, яскраву картину життя давніх греків, людських чвар й інтриг богів, які призвели до падіння Трої. У сюжеті поем "Іліада" та "Одіссея" відобразилася тема боротьби за свій рід, плем'я, державу, небезпечні мандри у пошуках дороги додому. Описуючи конкретні події Троянської війни, поет створює живу картину життя Давньої Греції.

Героїчний епос Гомера давно став одним із найважливіших джерел вивчення грецької цивілізації. В яскравих військових сценах відтворюються і загальна панорама бою, і почуття його учасників. Характерною рисою поетики "Іліади" є значна роль богів у земних справах: вони втручаються у хід бою, допомагають одним і перешкоджають іншим. Показовою є рада богів на Олімпі під час бою, що характеризує особливості релігійних уявлень давніх греків,

Чільне місце у творі займає опис щита, який виготовив Гефест на прохання матері Ахілла Фетіди. Це художнє свідчення про побут і працю, звичаї, стосунки, конфлікти й розваги давніх греків. Щит вражає розкішшю прикрас та різноманітністю зображених на ньому картин: "Приготував він насамперед щит — міцний і великий. Гарно оздоблений всюди, ще й викував обід потрійний. Ясно блискучий, та ззаду посріблений ремінь приладив, Щит той з п'ятьох був шарів шкіряних, а поверх він багато Вирізьбив різних оздоб, до дрібниць все продумавши тонко". Описуючи сцени мирного життя автор наче милується працею женців на полях, "де буяє високе колосся", виноградниками, де збирають, "наче мед, виногроно солодке", містами, де вирує життя, "пісні скрізь лунають весільні", юнаками, що "у танку молодечім кружляють". Одна із сцен розповідає, як вершиться суд, коли сталося лихо. Яскраві епізоди суспільних стосунків, побуту, праці дають уявлення про життя, звичаї, інтереси давніх греків. Характерним є те, що зображені на щиті події подані в динаміці, вони начебто оживають: люди на них рухаються, хвилюються, радіють; відтворено настрої, звуки, фарби. Яскраво змальовано драматичну сцену нападу левів на череду биків і намагання пастухів відігнати їх ("Марно їх люди женуть і цькують їх собаками марно. Пси, боячись підійти й у левів вчепитись зубами, Гавкають зблизька на них, дременути готові навтьоки"). Цікаво, що із зображеного на щиті можна зробити уявлення про знання греків щодо будови Всесвіту: "Землю на нім він зобразив майстерно і небо, і море, Сонця невпинного коло, і срібний у повені місяць, І незліченні сузір'я, що неба склепіння вінчають".

У поемі "Іліада" зображено обряд поховання (смерть Гектора). Батько Гектора Пріам суворо дотримується всіх звичаїв, керуючись-суворим законом і вірою в те, що неоплаканий і непохований згідно з ритуалом небіжчик не знайде собі місця і шкодитиме живим. Ось чому він поїхав у стан Ахілла, щоб забрати сина.

У поемі "Одіссея" досить детально описані змагання женихів, які приїхали свататися до Пенелопи, дружини Одіссея.

Як бачимо, давньогрецький поет Гомер не тільки створив прекрасні зразки героїчного епосу, а й додав у них широкомасштабне змалювання життя давніх греків, їхніх уявлень про світ та моральні закони, звичаї. До цих творів різні народи й покоління повертаються не тільки для того, щоб ознайомитися з давніми подіями, а й для того, щоб краще зрозуміти світ людини та її призначення на землі.

4,7(97 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Инна0794
Инна0794
22.07.2020

1. Очень холодно,можно сказать,официально. "угощает" гостей нужным человеком. Воволекает специально в беседы полезных людей 2. выполнятеся всё "механически",без чувств,люди ищут лишь собственную выгоду. 4. Оба чувствубт себя чужими. Пьер слишком искренен для этого общества,а Андрей-слишком честен и благороден. 5.По-моему,речь идёт об эпизоде с городничем(или кого-то в этом роде),которого привязали к медведю и пустили по реке. 
ответила бы лучше,но давненько проходили )) если отмечай,как лучшее ))) 

4,4(16 оценок)
Ответ:
VIRUS00000
VIRUS00000
22.07.2020
.Автобиографический герой сам действует, совершая определенные поступки, сам дает им оценку, сам делает выводы. Описывая родителей, Николенька отмечает самые характерные черты, которые запечатлелись в восприятии мальчика на долгие годы. Например, вспоминая матушку, герой представляет «ее карие глаза, выражающие всегда одинаковую доброту и любовь». Характеризуя отца, мальчик отмечает его неуловимый характер человека века, врожденную гордость, статный рост.Тема детства раскрывается писателем и через отношение героя к людям, которые его окружают в повседневной жизни: к Карлу Ивановичу, учителю немецкого языка, к Наталье Савишне, няне и ключнице. Любя и уважая отца, Николенька с пониманием и теплотой относится и к Карлу Ивановичу, сочувствуя его горю, видя его боль. Оскорбив Наталью Савишну, мальчик чувствует угрызения совести: «У меня недоставало сил взглянуть в лицо доброй старушке; я, отвернувшись, принял подарок, и слезы потекли еще обильнее, но уже не от злости, а от любви и стыда». Давая оценку собственным поступкам, главный герой раскрывает свой внутренний мир, характер, отношение к жизни. Тема детства характеризуется автором и через описания различных житейских ситуаций, в которых оказывается мальчик: происшествие со скатертью, которую испортил Николенька, домашний урок чистоп...исания под руководством строгого Карла Ивановича.Только в гла.ве «Детство» – этой самой ранней поре человеческого взросления, становления – дается авторская оценка, писатель пишет о том, что детство – счастливейшая пора в жизни любого человека, и именно детские воспоминания «освежают, возвышают… душу и служат… источником лучших наслаждений». Закономерен вопрос автора о том: «Вернутся ли когда-нибудь та свежесть, беззаботность, потребность любви и сила веры, которыми обладаешь в детстве
4,8(60 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ