М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
simalivevl
simalivevl
29.03.2022 04:32 •  Литература

Что означает выражение эзоп язык​

👇
Ответ:

айнопись в литературе, иносказание, намеренно маскирующее мысль (идею) автора

Объяснение:

4,6(39 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Mazhie
Mazhie
29.03.2022
Казка — фантастична картина світу, та в ній алегорія, що допомагає зрозуміти цей світ. Що таке добро? Здається, зрозуміло — це коли комусь зробили добре. Але в казці добра фея робить добро нікчемному огидному Цахесу Цінноберу, просто жаліючи його каліцтво та його нещасну матір. Та чи оцінив добро Цахес? Адже фея сподівалася, що він почує її: "Ти не той, за кого тебе вважають, тож намагайся зрівнятися з людиною, на чиїх крилах ти, безкрила каліко, підносишся!" Та Ціннобер був з тих, хто все приймав як належне, не обтяжуючи себе ані зусиллями, щоб стати розумнішим, добрішим, вихованішим, ані докорами совісті. Більше того, він сіяв навколо себе невіру в добро, розчарування. Він робив нещасними людей, які своєю працею й талантом довели, що мають право на повагу, щастя, славу. Отож, добро, зроблене негідній людині, породжує зло. А невігластво сіє зло тим більше, чим вище піднеслась людина, яка безапеляційно судить про все. Таким невігласом у казці є не тільки Ціннобер, але й Мош Терпін — професор, що, одержавши посаду директора всіх природничих справ удержав), "цензурує та ревізує сонячні й місячні затемнення". Отже, виходить, зовсім не зовнішність і не посада роблять людину освіченою, доброю, порядною. Навіть фея у кінці говорить до Цахеса: "Бідний Цахес! Пасинку природи! Я бажала тобі добра! Можливо, я помилялася, думаючи, що чудесний зовнішній хист, яким я тебе обдарувала, осяє благотворним променем твою душу..."
У казці своя філософія, зовсім не казкова. Філософський смисл твору якраз і полягає в тому, аби попередити людство: ніхто, окрім вас самих, не зробить вас розумними, добрими, освіченими. Для цього треба докладати зусиль, працювати, бо те, що не зароблене, — нетривке, ненадійне, бо чуже!
4,4(78 оценок)
Ответ:
ArsenKk
ArsenKk
29.03.2022

Відповідь:

Здесь Толстой противопоставляет архиерея старцам. Архиерей - человек, который считается святым по статусу. Его безмерно уважают, относятся как к святому, тогда как он таковым не является. Потому и остановили корабль, что его воля, его дело - превыше дел всех мирских людей вместе взятых на этом корабле. Он привык к такому отношению, да и все остальные посчитали богоугодным делом подождать, ни у кого не возникло вопросов, понимаете? Это в норме вещей. Но на самом деле в архиерее гордыня затмила духовность.

А старцы, да, для обывателя они конечно идиоты, если хотите. Потому что святой человек действительно прост, наивен, непритязателен. Они блаженны, потому не осознают даже насколько они духовно выше архиерея. Они не сравнивают себя ни с кем, не смотрят свысока. БОлее того, они уважают и ЛЮБЯТ любое человеческое существо, будь то архиерей или простой крестьянин, не делают разницы. А лечить не идут, потому что чтоб пойти лечить, надо признать, что ты крут и имеешь право на это. Думаю, они пока просто не пробовали даже. Но после такого случая с архиереем, думаю люди сами к ним пойдут за утешением.

Пояснення:

4,8(44 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ