Согласно "Иллиады" Гомера бог-кузнец Гефест за одну ночь выковал для Ахилла сказочной красоты щит, на котором было изображено очень многое - звезды и солнце, земля, чуть ли не карта, по которой Ахилл мог найти любую страну или город, а по краям щита Гефест изобразил различные сцены мирной жизни - танцующих юношей и девушек, животных, сельские работы.
Почему же Гефест изобразил эти совершенно мирные занятия на щите великого воина?
Дело мне представляется следующим образом. Щит - это прежде всего средство защиты, он и должен символизировать защиту. а что должен защищать воин? Как раз мирную жизнь простых людей. Поэтому и выковал Гефест Ахиллу такой щит, чтобы тот не забывал, кого должен защищать.
Митько та Сергій — два друга-п’ятикласника, які стали героями повісті «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера». Винахідливі друзі, отримавши на літо завдання від «улюбленої ботанічки» зібрати колекцію комах, вмовляють своїх батьків відпустити їх у село до Митькової бабусі на усе літо. Сергійкові батьки категорично проти, бо знають, що ці двоє друзів — страшенна вибухова сила, але піддавшись вагомим аргументам про двійки за незібрану колекцію та «передчасне старіння наших організмів», нарешті здаються. ніщо не може надовго зіпсувати настрій Митьку та Сергію, вони розуміють головне: час не минув марно. Вони за цей час дізналися стільки цікавого, що Васькові навіть не снилося. Митько та Сергій — найкращі друзі та однодумці, які завжди сповнені сил для нових відкриттів.
Объяснение: