У своїх віршах він поетизував образ гарної дівчини (bonnie lass). Але за життя Р. Бернса шотландські красуні насміхалися над ним і чекали, коли ж співець дівочої краси зустріне кохання
Поезія кохання шотландського поета Р. Бернса зачаровує щирістю, мелодійністю та простодушністю. У його віршах ідеться про почуття звичайної людини, яка сумує, радіє, страждає і вірить у щастя.
Почуттям ліричного героя немає меж “Яка краса твоя безмежна, така й любов моя”, він упевнений, що кохатиме вічно «поки всі висохнуть моря», «розтопиться граніт», «поки не западеться світ».
Сам Бернс сприймав кохання як надзвичайно важливе джерело натхнення: «Безперечно, існує безпосередній зв’язок між любов’ю, музикою і віршами, — стверджував митець. — Любов — це світлий дар Природи. Можу сказати про себе, що я ніколи не мав жодної думки чи схильності стати поетом, доки не закохався. А тоді рима і мелодія стали… голосом мого серця.
вот, может чем-то )
Объяснение:
Мне было очень тяжело читать повесть "Детство". Мне было очень жалко Алешу, что он узнал много плохого и мрачного в своем детстве. Из-за ранней смерти отца Алеша оказывается в доме своего деда Каширина, где ему приходится несладко. Особенно трудно мне было читать строки, когда родной дед бил Алешу кнутом до беспамятства. Я ужасался, какие дикие нравы царили в то время в семье. Алешу не могли защитить даже мама и бабушка от жестокости деда, они тоже боялись его. Алеше приходилось даже воровать, чтобы добыть деньги на пропитание.
Стихотворение состоит из пяти строф: четыре представляют собой четверостишия, а заключительная строфа – восьмистишие. Лермонтов использовал для написания «Листка» редко встречающийся трехсложный размер – пятистопный амфибрахий и два рифмовки – смежную и перекрестную (в четвертой строфе).