Мета кожного письменника, який займається створенням роману, в тому, щоб показати атмосферу в описуваному ним суспільстві та відчуття навколишнього світу у головних героїв роману. Автор роману «Айвенго» Вальтер Скотт описував життя людей в середньовіччі, йому вдалося зробити це досить ретельно та глибоко. Він зміг відобразити особливості того історичного відрізку, а також природу людини, а також її мораль, дії і думки.
Всім добре відомо, що засновані на реальних історичних подіях романи зазвичай мають у собі прагнення виховати в людині моральні якості. Зрозуміло, що з моральної точки зору роман «Айвенго» актуальний і сьогодні, адже світ змінюється, а людина залишається практично такою ж. У зв’язку з цим багато чого, що описується в романі, а саме совість, честь, правда, справедливість, милосердя, любов до рідних і до Батьківщини і висновки автора з приводу цих аспектів життя людини цілком можна застосувати і до дійсності.
Вальтеру Скотту вдалося показати особливості описуваного в романі історичного процесу, а також детально відобразити, яким чином людина впливає на хід подій та тим самим створює історію, а також як історія надалі диктує людині загальнообов’язкові правила поведінки. Автор зображує період війни між нормандськими феодалами і англосаксами. Народ просто ненавидів феодалів, велася запекла боротьба за реформування системи виборів в країні. У певному сенсі і це можна називати актуальним моментом, оскільки люди продовжують бути незадоволеними соціальною ситуацією у їхніх країнах і борються за рівність у соціальному плані. Точно так само в деяких випадках в сучасному світі проявляються націоналізм і шовінізм, які також були зображені в романі «Айвенго».
Але найголовнішим аспектом актуальності роману сьогодні можна називати проблему протистояння влади і народу. З часів, описаних у романі, пройшло вже дуже багато часу. Проте, влада далеко не кожної держави в світі навчилася шукати компроміси зі своїми людьми і йти з ними на діалог. Ми все ще може гати за тим, як в деяких ситуаціях керівники країн звертають мінімум уваги на своїх громадян і ставлять головною своєю метою власне комфортне існування. Саме тому роман Вальтера Скотта залишається настільки улюбленим і часто читаним як серед молоді, так і серед дорослих людей.
Рассказ Виктора Астафьева "Васюткино озеро" учит нас нескольким важным вещам. Во-первых, быть предусмотрительным. Васюьку этому учили с детства - если живешь рядом с тайгой, иначе нельзя. "Таков старинный порядок: идёшь в лес — бери еду, бери спички."
Во-вторых, рассказ учит не падать духом, что бы ни случилось. Заблудиться в тайге смертельно опасно даже для взрослого, и вначале Васютка испугался. Но он не пал духом и сумел в конце концов выбраться.
В-третьих, рассказ учит размышлять и делать выводы. Васютка, выйдя к озеру, понял, что оно проточное и, возможно, соединяется с рекой. Это ему выйти к Енисею и вернуться домой.
Объяснение: