Объяснение:
Дари волхвів» (англ. The Gift of the Magi) — це одне з найпопулярніших новел відомого американського письменника О. Генрі, написане у 1905 році. Автор зворушливо розповів про найкращі подарунки на Різдво, які зробило один одному закохане подружжя Янгів, про їхню щирість почуттів, здатність на самопожертвО. Генрі написав новелу «Дари волхвів» у 1905 році у місті Нью-Йорк. Воно стало окрасою його першої збірки оповідань «Чотири мільйони» (1906 рік), присвяченої місту-гіганту Нью-Йорк, яке тоді нараховувало чотири мільйони жителів. Ця збірка подарувала її автору, який став відомим тільки у сорок років, шалений успіх і популярність.
Для своєї новели «Дари волхвів» автор обрав досить символічну назву з біблійним підтекстом. Волхви ― це мудреці, які прийшли з подарунками привітати Ісуса Христа у день його народження. За переказами їхні дари ― це дорогоцінні пахощі. З цієї події бере свій початок звичай на Різдво дарувати своїм близьким подарунки, що й намагалося зробити молоде подружжя у новелі О. Генрі. Обидва герої твору змогли відмовитись кожен від свого скарбу заради коханого. Автор називає їх справжніми мудрецями-волхвами, оскільки їхня мудрість не в матеріальних подарунках, а в їхній любові і відданості один одному, здатності на самопожертву заради кохання.
Також слід зауважити, що цей твір видатного автора має автобіографічні моменти. По-перше, зовнішність героїні новели Делли він списав зі своєї коханої дружини Етол. По-друге, у його житті була схожа ситуація. Коли дружина О. Генрі тяжко захворіла, сам він перебував далеко від дому, закордоном, переховуючись від загрози ув'язнення. Не маючи грошей на ліки, за крок до смерті, вона продала свою мережану шаль і купила чоловіку різдвяний подарунок ― золотий ланцюжок для годинника, який вислала йому поштою. Однак такий подарунок дружини вже був нідочого О. Генрі. Отримавши звістку про тяжкий стан коханої дружини, він продав свого годинника і купив квиток на поїзд, щоб повернутись до неї і підтримати в тяжку хвилину, попри реальну загрозу потрапити до в'язниці.
«Дари волхвів» стало одним із найкращих і найпопулярніших новел О. Генрі. У ньому відчувається душа автора, проглядаються найпоказовіші риси його таланту, воно дарує людям віру в любов.
Автор – талантливый немецкий живописец, проживший большую часть жизни в Париже. Неудивительно, что его городские пейзажи Гейльбют изображал довольно часто. С 1880 года он окончательно отошел от написания портретов и исторических сцен к пленэру. «Прогулка по Сене» – квинтэссенция того, за что Гейльбюта полюбили современники и потомки – яркость красок и легкость сюжета.
В центре полотна – две юные барышни, катающиеся на лодке по Сене. Девушек окружает умиротворяющий пейзаж: спокойные речные воды и сочная зелень на берегу. Девушки явно решили передохнуть, ведь постоянно грести очень сложно.
Речные прогулки пользовались большой популярностью у парижан. У противоположного берега можно увидеть несколько причаливших лодок. Их владельцы решили разнообразить отдых пешей прогулкой на природе.
Однако внимание героинь приковано к совершенно другой ситуации. Пока они отдыхали, к лодке приблизился прекрасный белый лебедь. Девушки завороженно наблюдают за величественной птицей. Из-за сильной оживленности птицы были на Сене нечастыми гостями.
Особый шарм картине придает изобразительная манера Гейльбюта. Она полна легкости и воздуха. Кажется, что легкий прохладный ветер треплет листву на деревьях. А если отвлечься, то можно подумать, облака изменили свое положение поддавшись все тому же ветерку. Еще чуть-чуть и будто сам окажешься на берегу Сены, в 19 веке. Во всей «Прогулке» так и ощущается искренняя любовь художника к Парижу и его обитателям – с такой нежностью он их изображает.
Объяснение: