Объяснение:
У повісті «Захар Беркут» автор зобразив запеклу боротьбу між тухольською громадою і монгольськими завойовниками. Тому дійові особи твору поділяються на дві групи: з одного боку — ті, хто виступає за тухольців на чолі із Захаром Беркутом, а з другого — монголи на чолі з Бурундою і ті, хто перейшли на їхній бік, зокрема Тугар Вовк.
Таким чином, у цей вирішальній час кожен персонаж робить свій вибір - служити рідному народові чи його ворогам. Залежно від цього персонажі поділяються на позитивних і негативних.
Наприклад, боярин Тугар Вовк - негативний персонаж. у тяжкий для його батьківщини час він стає зрадником, іде служити ворогові. Тугар Вовк вибрав зраду, яка, як він вважав, принесе йому владу і багатство, але тим самим позбувся поваги громадян та любові доньки, яка відмовилася через це від батька і прямо казала, що "не має вітця"
Захар Беркут теж робить тяжкий вибір: між життям сина і безпекою рідного краю.
Він відмовляється відпустити монголів, які мають його сина у заручниках - бо вороги можуть повернутися з помстою. Захар добре розуміє, що може втратити сина, але майбутнє громади йому дорожче.
Глупая, жестокая мать и безвольный, слабый отец. Что выйдет из такого ребенка. Уже в своем возрасте Митрофанушка соединяет в себе самые отрицательные черты: он глуп, ленив и жесток. Не имеет уважения он и к собственным родителям. При первой же возможности сын, который копирует мамашу во всем, отказывается от нее. Но это только заслуга матери. Давая сыну воспитание собственным примером, мать воспитывает из него такого же человека. Слишком опекая его, когда не нужно, она закрывает глаза на те вещи на которые стоило ы обратить внимание. Там, где нужно было бы проявить жесткий характер – она закрывает глаза, там, где провинился Митрофанушка, она обвиняет окружающих. Это – трагедия, ведь если бы таких было большинство, то России уже давно пришел бы конец.
это можно понять как От горе его сердце всё билось сильнее и сильнее и он или она не выдержали это . )