М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Лизок892
Лизок892
10.01.2023 21:36 •  Литература

«Две правды» в пьесе Горького: Луки и Сатина. Ваша позиция в споре о
правде и пользе лжи.
Правда Луки, правда сострадания и веры в Бога. Первая — «людей жалеть
надо» Лука утешает ночлежников, внушая им, что они оказались на «дне» из-
за внешних обстоятельств. Он считает, что правдой убить можно.
Другая правда — правда Сатина. В этом проявляется позиция Горького. Он
верит в человека, как в Бога. Он считает, что человек может верить в самого
себя и надеяться на свои силы. Он не видит смысла в жалости и сострадании.
Как вы считаете, кто прав. Аргументируйте.

👇
Ответ:
pahalovrzx
pahalovrzx
10.01.2023

ответ:правда атом что правды нет

Объяснение:

4,4(13 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
сада2
сада2
10.01.2023
Іван Карпенко-Карий — це один з корифеїв українського театру. Він був артистом, режисером, організатором театральної справи. Але найбільшою його заслугою в історії українського театру є драматургічна творчість. Він справді був талановитим драматургом, бо чим ще можна пояснити той факт, що більше ніж через сто років після написання його твори не втрачають своєї актуальності, є близькими і зрозумілими кожному читачеві і глядачеві, а головне — такими ж цікавими, як і століття тому.Вже під час прочитання комедії «Сто тисяч» в мене з’явилося багато міркувань з приводу цієї п’єси, зокрема її головного героя Герасима Калитки.Герасим — це сільський багатій, досить розумний і хазяйновитий. Він зумів розбагатіти в нових соціально-історичних умовах, коли велика кількість поміщиків, навпаки, збанкрутили і були змушені продавати свої маєтки. Калитка вміє вести велике господарство, він дуже працьовитий, енергійний, завзятий, вміє заощаджувати гроші. Але ці його позитивні риси в чималій мірі деформувалися, зазнали деградації, бо вони, як і всі помисли і дії Калитки, спрямовані на збагачення. Його економність переросла в жадність: він краще буде їсти несмачні страви і недобрий хліб, бо такої їжі не можна з’їсти багато. Йому шкода шматка хліба для наймитів, хоча саме вони своєю працею тримають його величезне господарство. Енергійність і завзятість Калитки розкриваються в діях, які підпорядковані його меті. Винахідливість Герасима доводить його до шахрайських махінацій.Його жадоба до збагачення доходить до безглуздя: він не дозволяє запрягти коней, щоб відвезти свою дружину до церкви, що знаходиться за три версти, бо « скотина гроші коштує», бо це «не по-Божому і не по-хазяйськи». Роман, син Калитки, не має ні хвилини спокою, жінка «з діжі не вилазить», наймити спини не розгинають, а Герасиму все мало. Він прагне навіть заробити на своєму кумові — вимагає від того за позичені гроші запродажню на волів. Та що вже тут казати, якщо він прагне збагатитися навіть на власному синові. Знаючи про почуття Романа до наймички Мотрі, він хоче одружити сина на дочці багатія Пузиря, бо в тої велике придане. При цьому Герасим обіцяє дати дозвіл на одруження сина з наймичкою, щоб Мотря більше старалася по господарству.Як на мене, фінал комедії є цілком справедливий. Герасим поплатився за свою жадність, за те, що гроші ставив вище за все інше — за родину, моральні цінності тощо. Він був настільки захоплений прагненням збагачення, що втратив ознаки нормальної людини, розгубив усе позитивне, що в ньому було спочатку.І, можливо, випадок із ста тисячами стане для нього уроком, як і для багатьох інших таких глитаїв.
4,6(38 оценок)
Ответ:
TINIkorason
TINIkorason
10.01.2023
Челкаш - проныра, вор . Человек пьющий. Крадет в порту.  Ищет напарника в этом деле и находит парня из деревни  - Гаврилу.
 Гаврила - в нужде. Деньги ему нужны, потому что собирается создать семью, а заработать - не получается. 
 Продав сворованное , Челкаш   делится выручкой с  Гаврилой . Гаврила видит, как ухарски засовывает его напарник ассигнации в карман и задумывает убить Челкаша. А для начала - просит отдать  деньги ему, потому что ему нужнее. Это - от жадности. Высокомерный, он ругает Челкаша, называя мотом и пьяницей. Челкаш - отказывает. Гаврила просто трясется от  того, что не добился своего. Вслед Челкашу агрессивный парень бросает булыжник. Придя в себя, вор  отдает   деньги своему напарнику. 

 Вор, босяк  Челкаш  - благороднее внешне пристойного деревенского парня Гаврилы.  Не всё дело в шляпе).
4,5(51 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ