ответ:
олександр пушкін – чудовий письменник, який написав багато чудових творів, серед них і красива, добра казка. саме пушкін є автором «казка про мертву царівну і сім богатирів».
казка прекрасна і читається легко і швидко, але буває, що часу зовсім немає, а просто необхідно ознайомитися з сюжетом казки мертву царівну і сім богатирів, тому пропонуємо вашій увазі короткий зміст казки про мертву царівну і сім богатирів.
починається все в одному царстві, де цар взяв у дружини прекрасну царицю, яка народила йому чудову доньку, от тільки біда, під час пологів цариця обезсилила і померла, сам же цар в цей час був у поході. коли приїхав, його горе було великим, адже його дружина померла, залишивши після себе лише маленьку чарівну дочку, але нічого не залишалося, як з часом взяти в дружини іншу царицю, адже йому хотілося, щоб у його дочки була любляча мати. але, прогадав цар з вибором.
сама цариця була гарна, але зла. їй хотілося бути найкрасивішою на цьому світі, а так як у неї було чарівне дзеркало, то вона завжди могла дізнатися правду і дзеркало дуже довго говорило, що краше цариці нікого немає нікого в цілому світі. ось тільки маленька дівчинка-царівна підростала і з кожним роком ставало миліше, красивіше і в один день чарівне дзеркало відповіло цариці, що та прекрасна, але краше неї молода царівна. не змогла стерпіти цариця такої правди і вирішила позбавитися від суперниці у вигляді названої дочки. покликала жінка служницю і наказала відвести дівчину в ліс на поживу диким звірам. ось тільки не змогла служниця так жорстоко вчинити і не прив’язала дівчину, а відпустила її, попросивши ніколи не з’являтися в замку.
довго шукали зниклу царівну, але ніхто не знайшов її, хоча єлисей, її наречений, не залишав надію її знайти.
а в цей час царівна знайшла в лісі будинок, де і залишилася. як пізніше виявилося, сам будинок належав семи богатирів, вони її, вислухавши історію дівчини, і взяли. спочатку кожен з них хотів стати чоловіком дівчини, але вона залишилася вірна єлисея. для богатирів стала сестрою, так і жили.
ось тільки цариця все не вгавала. запитала дзеркало звичний уже для всіх питання, а воно відповіло, що кращим у світі тільки царівна. розгнівалася цариця і вирішила самостійно вбити дівчину. прикинулася жебрачкою, відшукала той самий будинок і вручила дівчині отруєне яблуко. відкусивши шматочок, дівчина одразу ж впала замертво. прийшли богатирі і не змогли повірити в смерть дівчини, аж надто гарною вона була схожа на сплячу. вони помістили її тіло в труну з кришталю і залишили його в печері.
а в цей час єлисей шукав свою кохану, питаючи у сонця, місяця, але ніхто не відав, де знаходиться дівчина і лише всюдисущий вітер зміг відповісти йому на питання, де знаходиться його кохана.
знайшов єлисей царівну і розбив кришталеву труну, дівчина ожила. разом вони повернулися додому. сама ж цариця не витримала такого, розбила дзеркало, яке знову відповів їй, що тільки царівна прекрасне в цьому світі, а побачивши дівчину, впала замертво.
сам же єлисей женився на царівні і жили вони довго і щасливо.
герої казки мертву царівну і сім богатирів
прочитавши твір пушкіна, можна виділити наступних героїв казки «мертву царівну і сім богатирів». це цар, цариця, царівна, служниця, сім богатирів і єлисей.
объяснение:
ответ:
детство и юность
родился писатель в январе 1883 года в городе николаевске самарской губернии. детство автора «графа калиостро» и «хождения по мукам» прошло в имении обедневшего помещика, служившего в земской , алексея бострома на хуторе сосновка неподалеку от самары.
кто был генетическим отцом алексея толстого – спорят и сегодня. мама писателя александра леонтьевна тургенева сбежала от мужа – богатого самарского помещика, офицера лейб-гвардии гусарского полка и графа николая александровича толстого, будучи беременной. она ушла к бострому, оставив мужу троих детей. биографы и современники алексея толстого называли отцом писателя помещика бострома. до 13 лет прозаик носил его фамилию и считал родным отцом. замуж за алексея бострома александра леонтьевна так и не вышла: не позволила церковь.
когда алеша повзрослел, мать начала 4-летнюю тяжбу, желая вернуть сыну графский титул, фамилию и отчество первого мужа. тяжба завершилась к 17-летию алексея николаевича: в 1901 году он стал графом толстым, не зная человека, чье отчество и фамилия ему достались.
любовь к и писательству привила алексею толстому мама, внучатая племянница николая тургенева. сочинения – романы и детские книги – она подписывала псевдонимом александра бостром.
первоначальное образование будущий автор «гиперболоида инженера гарина» получил дома. но в 1897 году семья перебралась в самару, где толстой стал студентом реального училища. в 1901 году молодой человек продолжил образование в петербурге, поступив на факультет механики технологического института.
кластер к слову война:бой,битва,оружие, солдаты, атака,победа,страх