Відповідь:
Захар Беркут — старійшина тухольської громади, мудрий її керівник та захисник, а також знахар. Все життя він віддано служив громаді свого села. Ще в молоді роки він вирішив, що "Життя лиш доти має вартість, доки чоловік може помагати іншим". І вирушив в дорогу шукати учителя, який би навчив його лікарській справі. Таким учителем став для нього старець-монах Акитній, у якого Захар пробув у служінні замість одного року, аж три. Захар Беркут мудрий, справедливий, розсудливий, мужній, сильний чоловік. Він справжній патріот свого краю. Його люблять і шанують люди, та й доля до нього прихильна.
Значення його мудрого керівництва Захара для тухольської громади було дуже велике. Завдяки його мудрим порадам громада довгі роки жила дружньо, як єдине ціле, весь час його керівництва громада була "не по зубах" для жадібних князів і нікому не підпорядковувалася. Завдяки своїй єдності, мужності і справедливості тухольці змогли не лише відстояти право на життя для своєї громади у боротьбі з ворогом, але й їм також вдалося повністю знищити монгольський загін.
Пояснення:
Лауреат Русского Букера Александр Снегирев умеет подмечать в окружающей жизни то важное, что ускользает от взгляда обывателя. Именно поэтому в героях его рассказов так хорошо узнаваемы мы сами, наши друзья или коллеги, да или просто случайные соседи по барной стойке. Такие разные и такие похожие горожане. Как герой рассказа, подарившего название всему сборнику. Он мечтал о счастье. И всё его обещало: и вёдра с нарциссами на стойке бара, и острый запах прелести, наглости, ранимости, разлитый в клубе, и пара-тройка «лонг-айлендов», и чувство уверенности, что любит и любим той единственной, которая сейчас далеко. Он мечтал... Но только апреля в сердце не было. Как не было ощущения, что по-прежнему юн. Как не было веры, что любовь настоящая. Чтобы заглушить острую боль несвершившегося и утраченного, он решил, что просто хочет хорошо провести этот вечер...