ответ:На Чорному морі стояла кам’яна темниця. У тій темниці було сімсот козаків, бідних невільників. Там вони були вже 30 років у неволі. До них прийшла дівка-бранка, Маруся, попівна Богуславка. Прийшла і каже, щоб вгадали козаки, що за день тепер на землі християнській? Козаки сказали, що звідки б вони могли знали, який зараз там день? А дівчина їм відповідає, що сьогодні на землі християнській великодняя субота, а завтра великий празник – день Великдень. Козаки почали проклинати її за те, що вона розповіла їм про день Великдень. А Маруся їм у відповідь каже, щоб вони її не проклинали, бо коли буде турецький пан від мечеті від’їжджати, то буде ключі від темниць Марусі Богуславці давати, а вона буде до темниці приходити і всіх невільників звільняти.
І от, коли на Великдень пан турецький від мечеті від’їхав, став Марусі, попівні Богуславні, на руки ключі віддавати. Тоді дівчина прийшла до темниці, де сиділи козаки і випустила їх. Коли вона їх випускала, то в дорогу казала, щоб, коли вони повертались в городи християнськії, не оминали міста Богуслава і давали знати її батьку й матері, що вона жива-здорова, і щоб батько скарбів не збирав для викупу, бо дівчина вже потурчилась, побусурменилась для розкоші турецької.
Далі як завершення йде звернення до Бога, щоб він звільнив усіх бідних невільників!
Объяснение:
стал помещик чистым воздухом дышать. да только кто к нему не приедет — все дураком называют. разложил тогда помещик гранпасьянс три раза, убедился, что совсем не глуп, и не осталось в нём сомнения никакого. стал он думать, как машины из выпишет, сады разведёт, скот, и всё это — без мужика. только вот в зеркало помещик не смотрелся — заросло оно пылью, да и питался он только леденцами и пряниками.
приехал к помещику исправник, ругать начал за то, что подати платить некому, а на базаре ни хлеба, ни мяса нет, потом назвал дураком и уехал. струсил помещик, но от принципов своих не отступил. прошло время. сад поместья зарос, зверьё в нём завелось, а помещик одичал. перестал мыться, стричь ногти и сморкаться, оброс шерстью, начал бегать на четвереньках, охотиться на зайцев и подружился с медведем.
между тем губернское начальство узнало, что мужик исчез, а на исправника человек-медведь напал, всполошилось и решило мужика на место водворить. через губернский город как раз рой мужиков летел. их собрали и в имение отвезли. сразу на базаре мясо и хлеб появились, а в казне — деньги. барина поймали, отмыли, высморкали и отобрали газету «весть». он и сейчас жив — раскладывает гранпасьянс, тоскует о дикой жизни, моется по принуждению и иногда мычит.