М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Lol2288502
Lol2288502
10.04.2023 19:01 •  Литература

1-тоқсан 1-ші сабақ §1 Пәннің атауы: Дүние жүзі тарихы 7-сынып Сабақтың тақырыбы: Курсқа кіріспе .Жаңа заманның басталуы. Сабақтың мақсаты: Қоғамның индустрияға дейінгі және индустриялық даму кезеңдеріндегі айырмашылықтарын салыстырып, өркениетті қоғамның маңызын көрсету Сабақтың барысы: Қысқаша конспект Балалар биылғы оқу жылында дүниежүзі елдеріндегі жаңа заман кезеңінің басталуы мен капиталистік қатынастардың орнығуымен танысамыз.Жаңа заман XVI-XIX ғасырлар аралығы ұлы географиялық ашылулар заманынан бастау алып, XX ғасырдың басындағы Бірінші дүниежүзілік соғысқа дейінгі кезеңді қамтиды. Еуропадағы тарихи-философиялық ойдың дамыған қайта өрлеу "ренессанс" кезеңінде пайда болған жаңа заман кезеңі екіге бөлінеді: 1.XVII ғасырдағы ағылшын буржуазиялық революциясы мен XVIII ғасыр арасы; 2. XVIII ғасырдағы француз революциясы одан кейінгі индустриялы қоғамға өту -XX ғасырдың басына дейінгі кезең; Капиталистік қатынастар батыста дамып Еуропа елдерінде біртұтас мемлекеттер қалыптасып, басқарудың билік түрлері өзгерді, парламенттік демократия қалыптасты.Өнеркәсіп төңкерісінен кейінгі индустрияға аяқ басқан қоғамда жеке меншік, жеке адамның бостандығы басты құндылық болып есептелінді. Халықаралық қатынастардың жалпыеуропалық кейін дүниежүзілік жүйесі орнықты. Адамзаттың ұлы жетістіктері-жазу,сызу,өнер,мемлекет,жер суландыру Шығыста пайда болса да,аграрлық өркениет біртіндеп индустриялық өркениетке ауысып отаны - Англия болып саналды.Өнеркәсіп төңкерісінің техникалық және әлеуметтік жақтары болды.1662 жылы Лондонда ағылшын Ғылымдар академиясының ролін атқарған Корольдік қоғам құрылды. XVIII ғасырда бастауыш білім берудің жетілдірілген жүйесі,кәсіпкерлерді даярлау үшін өнеркәсіптік орталықтарында орта мектептер пайда болып өнертапқыштық ойдың дамуына қажетті жағдайлар қалыптасты.Мемлекеттің экономикалық саяси өміріне еңбекқор,белсенді жаңа буржуазия табымен бірге орта тап өкілдері қалыптасты.Орта тапқа өнертапқыштар, инженерлер, дәрігерлер, оқытушылар, офицерлер,заңгерлер бірікті.Жұмысшы таптың құрамы,әлеуметтік жағдайы әртүрлі болды.Техникалық білімі бар,білікті мамандар кеңсе қызметкері, шебер, басқарушы қызметтерімен жұмысшы аристократия тобын құрады. Сабақ барысында орындалатын тапсырмалар: Салыстырмалы кестені толтыру Термин сөздермен жұмыс Аргумент келтіру Сабақты қорытындылау: Балалар! Төменде берілген тапсырмалардың 2-3-уін өз таңдауларың бойынша орындаңдар. 1-тапсырма. Шығыс өркениеті Батыс өркениеті 2-тапсырма. Индустрия Жұмысшы аристократиясы Аграрлық өркениет Мемлекет Парламенттік демократия Академия 3-тапсырма. Англияда индустриялық қоғамның дамуының басты себептерін сипаттау (3-5 аргумент келтіріңдер) 1.Аграрлық төңкерістің өнеркәсіп төңкерісінен ерекшелігі неде ? 2.Буржуазия, орта тап, пролетариат диктатурасы қандай қасиеттерімен ерекшеленеді? 3.Аристократияның буржуазиямен қосылуына жаңа таптың қалыптасуына қандай жағдайлар себеп болды ? Үйге тапсырма: § 3 оқуға. Батыстағы өнеркәсіп төңкерісінің әлемді өзгертудегі ықпалын сипаттау.

👇
Ответ:
Nadezhda6313
Nadezhda6313
10.04.2023

3-тапсырманы өзін істей аласын деп ойлаймын


1-тоқсан 1-ші сабақ §1 Пәннің атауы: Дүние жүзі тарихы 7-сынып Сабақтың тақырыбы: Курсқа кіріспе .Жа
4,6(96 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
natakleymyk
natakleymyk
10.04.2023
А потом стало известно, куда ходил Ефим Дмитриевич.

В Москве на деньги, заработанные им в кузне, росла и училась девочка-сирота. Двадцать пять лет он работал в кузне, никогда не ел сахару, «чтоб она ела его» . Девочка «знала, чем болел Юшка, и теперь сама окончила ученье на врача и приехала сюда, чтоб лечить того, кто ее любил больше всего на свете и кого она сама любила всем теплом и светом своего сердца…» . Девушка не застала Юшку в живых, но осталась в этом городе и всю свою жизнь посвятила чахоточным больным. «И все ее знают в городе, называя дочерью доброго Юшки, позабыв давно самого Юшку и то, что она не приходилась ему дочерью».
4,6(57 оценок)
Ответ:
ель18
ель18
10.04.2023
Павел решительно поскакал на лошади. Это он хотел отпугнуть волка, а с собой не взял ничего, кроме хворостины. А когда вернулся, и не подумал похвастаться свой смелостью. А Костю даже сам Тургенев назвал трусишкой. И не зря. Ведь Костя пугался всего непонятного, даже крика лягушки в бучиле. Костя был добрым мальчиком. Он очень жалел Феклисту, мать утонувшего Васи. Когда Павел пошел к реке, Костя предостерег его, сказал: "Осторожно, не упади! "
А Павел заботился о других не на словах, а на деле он бросился от волка не свою лошадь, а всех лошадей. И картошку варил не для себя, а для всех ребят.
4,4(26 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ