1. Назвіть причини і приводи сварок Кайдашів (чітко розмежовуйте поняття «привід» та «причина»). 2. У чому полягає проблема віри в Бога у повісті «Кайдашева сім’я»? 3. Якою матір’ю була Маруся Кайдашиха? 4. Як ви думаєте, якими людьми виростуть діти Карпа і Мотрі? Доведіть свою думку прикладами з твору. 5. Назвіть позитивні риси Омелька та Марусі Кайдашів. 6. Як протягом розгортання подій у повісті змінюються характери Мелашки та Лавріна? 7. Поясніть на прикладі Кайдашів, що означає вислів: «Гнів часто приходить до нас, але частіше ми приходимо до нього». 8. Якою свекрухою буде Мотря? 9. Чого бракувало Кайдашам, аби жити в злагоді? 10. Наскільки реалістичним є закінчення повісті «Груша всохла, і дві сім’ї помирились. В обох садибах настала мирнота й тиша.»? Думку обґрунтуйте. 11. Як кріпацтво позначилося на характері старших Кайдашів? 12. У чому сила й слабкість покірної Мелашки? 13. Для чого одружилися Мотря і Карпо? Що їм дає сім'я? 14. Для чого одружилися Мелашка і Лаврін? Що їм дає сім'я? 15. Знайдіть у тексті повісті «Кайдашева сім’я» приклади розмовної лексики (5 прикладів). Поясніть, як вона характеризує персонажів, що її вживають. 16. Чим відрізняється устрій життя старих Кайдашів і молодих? 17. Як ви поясните прислів’я «Не будь солодким, бо розлижуть; не будь гірким, бо розплюють» на прикладі персонажів повісті «Кайдашева сім’я».
Все эти фразы, которые приведены выше, говорил Тарас Бульба, главный герой одноименной повести.
Данные фразы возможно применять в некоторых наших жизненных ситуациях.
Фраза "Терпи казак — атаманом будешь!" можно сказать молодому человеку в трудных ситуациях, например, когда он находится в армии.
"Ну что сыночку тебе твои ляхи?" можно применить, когда кто-то предал родину, также, как и Андрий в повести.
"Есть ещё порох в пороховницах" можно применить тогда, когда кто-то собирается на какое-то трудное дело, но надеется на свои силы.