ОбъяснГоловною національною традицією китайців яка показана у творі є любов і повага до художнього мистецтва. У Китаї образотворче мистецтво є одним з найголовнішим. Китайське письмо наприклад, це не просто рядки букв, а каліграфічно виведені символи - ієрогліфи, до малювання яких завжди було дуже серйозне ставлення. Лише великі майстри дозволяли собі брати до рук пензлики і малювати ці символи, оскільки цей процес потребує особливої уваги і точної красивої каліграфії. Ще одним із китайських традицій та уявлень є відношення до добра і справедливості. Китайська культура була заснована на визнанні сили морального прикладу. Згідно давній народній мудрості, шляхетна людина та, яка творить добро, уникає ненависті, шаноблива у спілкуванні. Кожна людина має дбати про те, щоб ставати кращою, збагачувати і свою мораль, і усього народу. І якщо зв’язати ці два культурних явища, можна отримати третє: китайці вірили, що мистецтво має величезне значення у становленні добра серед навколишнього світу, здатне робити його кращим і досконалішим. Пензлик Маляна, створює не лише красиві картини, а й творить добро і встановлює справедливість.
Автор проводит своего героя(Базарова) через ряд испытаний, в том числе и через испытание любовью. Встретившись с Одинцовой, Базаров уверен, что любви нет и быть не может. На женщин он смотрит весьма скептически. Анна Сергеевна для него - только представитель одного из разрядов млекопитающих. Он отмечает ее богатое тело, вполне достойное анатомического театра, и не задумывается о ней как о человеке, как о личности. Однако постепенно в душе героя неожиданно для него самого просыпаются те чувства, которые вводят его в состояние полной растерянности. Чем дольше находится он в гостях у Одинцовой, чем ближе сходится с ней, тем сильнее к ней привязывается тем жарче разгораются его чувства. Человек, уверенный в своих убеждениях, ломается при первой же встрече с подлинной жизнью. Неразделенная любовь не лишает Базарова гордости. «Человек я бедный но милостыни еще до сих пор не принимал»,- говорит он Одинцовой.
У героя возникает конфликт с самим собой. Он пытался выстроить свое существование на основе теории нигилизма, но жизнь не удается подчинить сухой идее. Отрицая принцип чести, Базаров принимает вызов на дуэль от Павла Петровича. Презирая аристократов, он по их правилам выясняет отношения и на дуэли ведет себя благородно. Об этом ему говорит сам Павел Петрович.