Оповідання “Без хліба” щире співчуття викликає. Головний герой оповідання, рятуючи близьких людей від неминучої голодної смерті, змушений був красти зерно. Сім’я Петра — головного героя оповідання — жила в жахливих умовах. Хата була благенька, худоби взагалі не було. А найгірше те, що вже третій тиждень, як закінчилися всі харчі. Не було навіть борошна, щоб спекти перепічки. Матері було нічим годувати дитину, і та заходилася від гіркого плачу. Той дитячий плач Петрові “мов ножем серце краяв”. Що робити? Куди податися бідному селянинові? У кого позичити борошна? У сусідів така сама скрута, а багаті не дають, бо Петро вже в них позичав. Поткнувся до старости, щоб той дозволив із гамазеї мішок зерна позичити, та той виявився таким чесним, що хоч зразу на цвинтар іди. Ситуація була безвихідна.
Объяснение:
1. А.А.Фет. Вечер.
2. Это стихотворение о неповторимой красоте природы. Здесь идет речь о кратком мгновении дня - солнце уходит за горизонт, сверкая "голубым и зеленым огнем". Сам автор испытывает восторг при виде этого явления. Свое восхищение перед убегающей рекой, разлетающимися облаками, светом вечерней зарницы он передает читателю.
3. Настроение стихотворения - лирическое, поэтичное. В нем описан мир тишины, покоя, красоты и созерцания.
4.
Эпитеты: в померкшем лугу, над рощей немою, золотыми каймами, теплится ярко.
Сравнение: разлетелись, как дым, облака.
Антитеза: Вздохи дня есть в дыханье ночном.
Олицетворение: Убегает на запад река.
Метафоры: Погорев золотыми каймами, \Разлетелись, как дым, облака.
В стихотворении много глаголов, которые придают ему динамичность, передают движение.
5. На настроение влияет стихотворный размер - трехстопный анапест. Рифма перекрестная.
6. Запомнились больше всего строки:
Прозвучало над ясной рекою,
Прозвенело в померкшем лугу,
Прокатилось над рощей немою,
Засветилось на том берегу.
Они привлекают своей динамикой и богатством эпитетов.
ответ: Андрій Чайковський у повісті" За сестрою " змалював трагічний період життя українського народу. Татаро-турецькі завойовники нападали на міста і села, їх руйнували, палили, людей забирали в полон.
Сумна доля спіткала і село івки. В одну мить Павлуша залишився без матері, діда, він втратив і улюблену сестру Аню:"тепер уже нікому його захищати, і він проліз поза будинок і сховався в бур'яні". Хоча Павлуша був ще маленьким хлопчиком, він зрозумів, що є єдиним захисником і Визволителем своєї сестри. Всього довелося випробувати на довгому шляху до Криму. Хлопчик залишає козаків, старшого брата і батька і їде за сестрою. Для цього треба було бути сміливим і відважним. Таким і був Павлуша. А ще він дуже любив свою сестру. Коли скорбота дізнався, що завзяте хлопчик поїхало шукати сестру, сказав: "Як хлопець з нього вийде цілий, то знайте, що з нього Кошовий буде".
Довелося Павлусеві зустрітися з татарами, його і продавали, і приставляли до роботи, і карали. І навіть в таких умовах він не втрачав почуття власної гідності, виявляв розум, кмітливість і винахідливість. У міру своїх сил він допомагає козакам, які потрапили в полон, ви є волю своєму земляку Остапу Бистрому.
Павлуша знайшов свою сестру завдяки геройству, хоробрості, кмітливості. Навіть Девлет-Гірей визнав: "добре у тебе серце, хлопець!
Объяснение:
Тема: розповідь про безрадісне злиденне життя селянської родини, показ поведінки персонажів, які опинилися на межi
Зображення соціальноï несправедливостi та бідність українських селян