1)Роман "Дубровский" написан в 1833 году. Поскольку в начале романа Пушкин пишет: "Несколько лет тому назад в одном из своих поместий... ", можно предположить, что действие происходит в 1830-31 годах. Место действия: Кистенёвка -- поместье Дубровских, Покровское -- поместье Троекуровых, Арбатово -- поместье князя Верейского. Ну, и по мелочи: окрестные леса, где скрывался разбойничий отряд под предводительством молодого Дубровского, постоялый двор, где Владимир встретился с гувернёром-французом Дефоржем, или здание суда, где Кирилла Петрович Троекуров отсудил у Андрея Гавриловича Дубровского Кистенёвку .
2)Троекуров был очень полненький всегда любил поесть .Думал только о себе он даже дочь не спросил хочет она выйти замуж за этого человека .Убил повара.
3)Владимир Андреевич Дубровский – сын Андрея Гавриловича, молодой (около 23 лет) гвардейский офицер. Он очень рано лишился матери и в возрасте восьми лет был отправлен отцом в Петербург, где учился в Кадетском корпусе. После его окончания был зачислен в гвардию.
4)Кирилла Петрович, узнав о болезни Андрея Гавриловича Дубровского, почувствовал угрызение совести и решил поехать в Кистенёвку, чтобы не только помириться, но и отдать бывшему другу незаконно отсуженное поместье, так как "от природы он не был корыстолюбив, желание мести завлекло его слишком далеко, совесть его роптала ", а "победа не радовала сердца".
Но визит этот имел печальные последствия. Увидев Кириллу Петровича, старый Дубровский испытал такое сильное волнение, что умер, после чего сын его Владимир передал через слугу, чтобы Троекуров убирался. Кирилла Петрович от этого пришёл в ярость и стал считать молодого Дубровского своим врагом.
5)Они грабили только богатых хозяев и тех, кто плохо относился к крестьянам.
Офицер с блестящим будущим превращается в разбойника. Пусть справедливого, но разбойника. И причины кроются не только в нем самом. Да, он смелый, решительный, отчаянный даже. А вокруг него насквозь прогнившее общество. Благородный разбойник Владимир Дубровский потерял всякую веру в закон и справедливость. Он начинает действовать своими методами, но даже в этом случае, он сохраняет моральные принципы. Его образ разбойника намного чище и выше этих высокопоставленных чиновников и самодуров помещиков.
6) Дефорж повёл себя спокойно и очень умно ,Он достал по моему пистолет и выстрелил.
Нещодавно я прочитала казку О. Олеся «Микита Кожум’яка».
У цьому невеликому творі є багато персонажів, бо написаний він для виконання на сцені. Усі герої дуже різні.
Велике лихо спіткало князя та княгиню, адже злий Змій захотів полонити їхню єдину дочку. Проте у розмові княгині з дівчиною відчувається не тільки сум, а й надія на порятунок. Мені сподобалась мужність молодої князівни, яка заспокоює своїх рідних. Вона сміливіша за воєвод князя, бо не боїться смерті. Воєводи ж не хочуть стати на двобій зі злим змієм, вони стоять на думці «скоритись долі». Мене засмутило те, що вони не хочуть почути заклик князя
За яку, скажіть , провину
Мусим ми платить данину?!
За що кров з нас смокче Змій?
Воєводи на двобій!
Також мене вразив Микита своєю силою. Ще малим хлопчиком, він добре боровся. Кожум’яка «чулий, добрий, і розумний, і хоробрий, а зачепиш – як огонь !». Він сентиментальний, любить князівну. Також він любить дітей, добрий та справедливий до них. Уважно вислухав їхнє прохання та погодився до .
Цікаво та напружено описано двобій. Я чула розмову голосів, і уявляла себе серед юрби людей, котра уважно стежить за боротьбою, підбадьорює Микиту та захоплюється ним. І щиро раділа зі всіма, коли закінчився бій і переміг Микита. В кінці твору ми бачимо Кожум’яку з князівною. Добро перемогло зло.
За даними з життєпису, що міститься у складі рукопису його трагедій XI ст., Есхіл народився в 525 до н. е. в сусідньому з Афінами містечку Елевсіні, його батьком був Евфоріон, що належав до стародавньої афінської аристократії, евпатридів. Есхіл воював з персами у Марафонській битві (490 до н. е., цей факт із гордістю відзначається у його епітафії), де загинув його брат Кинагир, брав участь також у битві при Саламіні (480 до н. е.), оскільки розповідь про цей бій у «Персах» вірогідно належить очевидцеві, і, ймовірно, при Платеях (479 до н. е.). За молодості Есхіла, за часів занепаду Пісістратидів, Афіни були малозначимим містом, але йому довелось стати свідком тріумфу демократичного ладу, який вивів Афіни на провідне місце в грецькому світі, що сталося після греко-перських воєн.
Вперше Есхіл-драматург виступив у 500 до н. е., та лише через 16 років Фортуна всміхнулася йому — він переміг у традиційних змаганнях драматургів на т. зв. Великих Діонісіях. І шістнадцятирічна робота над собою не минула даремно: Есхіл ще 12 разів займав перше місце у цих змаганнях.
Протягом життя Есхіл кілька разів виїздив з Афін до тогочасної грецької колонії Сицилії, правителі якої залюбки приймали в себе поетів, художників і філософів. Крім «батька трагедії», там бували уславлені лірики — Симонід, Піндар, Вакхілід.