М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Sasha200593
Sasha200593
04.11.2020 13:14 •  Литература

Стосунки між богами і людьми у поемі Гомера «Іліада».

👇
Ответ:
nica26
nica26
04.11.2020

Історичний шлях народу, як правило, починається з фантастичних переказів героїчних міфів, красивих легенд. У цих творах завжди є приховане зерно історичної дійсності, і це зерно завжди оздоблене фантазією оповідачів.

Уже в першому тисячолітті до нашої ери давні греки слухали віршовані оповідки про Троянську війну та про пригоди велемудрого Одіссея. Вчені довгий час вважали події, про які розповідають епічні поеми “Іліада” та “Одіссея”, більш міфічними, ніж історичними.

Авторство цих поем приписували давньому

народному співцю Гомеру. Але в сімдесятих роках XIX століття археолог Шліман розкопав на узбережжі Егейського моря ту саму Трою, про облогу якої розповідається в “Іліаді”.

Якщо вірити Гомерові, війна між ахейцями та троянцями спричинилася внаслідок викрадення троянським царевичем Парісом славетної красуні Гелени, дружини спартанського царя Менелая. Ця подія сталася не без до верховного олімпійського бога Зевса, котрий шукав привід втягти людей до винищувальної війни. У своєму творі Гомер не тільки розповідає про подальший розвиток подій, а й описує приклади незрівнянної мужності та відваги, що їх проявиликращі герої Еллади.

Описуючи бойові сутички, автор неодноразово підкреслює самовідданість улюбленців народу Ахілла та Гектора. Саме ці воїни є уособленням ідеалу людини, чоловіка, героя. Наче страшний буревій, лютував Гектор, закликаючи троянців мерщій здолати рів. Герою було подано віщий знак – він побачив подряпану до крові змію, яка вкусила в груди орла.

Але Гектор, не шкодуючи власного життя, разом зі своїми воїнами трощив вежі, розбивав бійниці, видирав із землі міцні палі, що на них тримався весь кріпосний вал. І саме Гектор першим прорвався крізь ахейський вал, здобувши найвищої слави.

Підкреслюючи міць Гектора, Гомер зауважує, що той був схожий на самого бога війни й завжди знаходився попереду. Тіло героя захищав щит, обтягнутий грубезною шкірою та оббитий міддю. Над чолом Гектора виблискував шолом із довгою чорною гривою, що грізно майорів у повітрі.

Мужність героя – результат розумної волі. Йому, звичайно, знайоме почуття страху, але Гектор навчився його долати, бо війна – це його обов’язок перед батьками, сином та всіма співвітчизниками. Дружина героя Андромаха благає героя не піддавати життя небезпеці й залишитися у фортеці, але він відмовляється. Серце не дозволяє Гектарові кинути своїх воїнів, свій народ у таку хвилину.

Гомер майстерно змальовує надзвичайної краси людські стосунки між героєм Трої та Андромахою. Ніжна дружина просить чоловіка бути обережним, берегти своє життя, на що Гектор ніжно пропонує Андромасі не ранити серця непомірною скорботою.

Один із найефектніших епізодів “Іліади” – це бій між героями ахейців та троянців: Ахіллом та Гектором. Вихопивши з піхов важкий меч, Гектор кинувся на Ахілла, як дужий гірський орел крізь темні хмари падає на ягня або зайця. Ахілл чекав на нього, страшний і могутній у своїй військовій досконалості: величезний щит боронив йому груди, а на шоломі сяяла пишна золота грива, яку кував бог усіх ковалів Гефест.

Під час важкого двобою Гектора було смертельно поранено. Відчуваючи близьку смерть, герой турбується про батьків, про маленького сина й молоду дружину.

Обом учасникам надлюдського двобою властиві пристрасне бажання перемогти й прославитися, а також висока військова доблесть. До того ж Гомер у своєму творі показує, який шляхетний характер має Ахілл. Цей герой – щирий і чесний, вірний товариш.

У душі Ахілла відбувається боротьба між жагою помсти й благородством, між любов’ю до вітчизни й сплюндрованою людською гідністю. Саме непереможний Ахілл втілює в собі ідеал воїна тих часів, а образи Гектора й Ахілла взагалі уособлюють морально-етичні ідеали народу.

Поеми Гомера, цього кумира сотень поколінь, сліпого безпритульного мандрівника за життя, постають як гімн людському розуму, чесній праці, доблесті й мужності.

4,8(2 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
KristinaSchool
KristinaSchool
04.11.2020
ранним летним утром медведица гуляла с медвежонком по лесу. сын шел за своей мамой. вдруг ему на нос села бабочка. он замер . через несколько секунд бабочка взлетела, а медвежонок с любопытством побежал за ней. его мать шла вперёд не оглядываясь, но маленький сорванец не заметил , что убежал в обратную сторону от мамы. когда он понял что остался один то очень испугался. тут ещё набежали чёрные тучи, поднялся сильный ветер, полил дождь. а когда загремел гром и сверкнула молния его ещё больше настиг страх и он от беззащитности залез под упавшее когда то дерево и зажмурил глаза желая, чтоб все поскарее закончилось. вдруг он услышал зов своей матери. медвежонок побежал к ней . она была очень встревожина. медвежонок обрадовался что мама его нашла и теперь она снова рядом с ним . и на небе как по волшебству рассеялись тучи, появились лучи солнца, которые образовали красивую разноцветную радугу. а медвежье семейство сына и мамы пошли вместе дальше в лес .
4,4(78 оценок)
Ответ:
zavarinaira100
zavarinaira100
04.11.2020
Мне кажется, что это название очень точно отражает его суть. В центре произведения Пушкина — рассказ о преданной и искренней любви. Ради нее Гринев отправляется в захваченную мятежниками крепость, а Маша Миронова отважно едет во дворец императрицы, чтобы просить за своего любимого. Она смогла отстоять свое право на счастье Гринева и добиться справедливости. И хотя в романе много героев, истинной героиней становится Мария Ивановна Миронова — робкая и несмелая девушка, которая в решительные моменты жизни смогла стать смелой и мужественной. Из застенчивой «трусихи», которая боится звука выстрелов, она вырастает в решительного человека, сумевшего доказать невиновность Гринева и отстоять свое право на счастье. Она истинная героиня романа. Поэтому, мне кажется, название произведения Пушкина отражает его суть — оно о капитанской дочке Маше Мироновой.
4,8(94 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ