М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
AnnHaylen
AnnHaylen
12.12.2022 05:44 •  Литература

І. Літературний диктант за повістю А.Чайковського «За сестрою» 1. Де живуть Судаки – головні персонажі твору?

2. Назвіть членів роду Судаків.

3. Що дав Павлусь Петрові, коли хлопці прощалися?

4. Чому Петро не хотів іти в похід з козаками? Він був боягузом?

5. Як козакам козацького ватажка Тріски вдалося перемогти татар?

6. Як закінчилася битва для козака Тріски?

7. Кого взяли в полон козаки?

8. Чи вдалося козакам відбити полонених у татар? Кого звільнили з-

поміж бранців козаки?

9. Як орієнтувався в степу Павлусь, їдучи в Крим? Хто його навчив

цього?

10. Як Павлусь втамував голод, ночуючи в степу?

11. Хто взяв у полон Павлуся?

12. Як козаки здогадалися, що харциз бреше, що він свій і втік з полону?

13. Ким був харциз Крим?

14. Що трапилося з харцизом?

15. Хто купив Павлуся?

16. Кому подарував Павлуся Сулейман?

17. Чи змирився Павлусь з неволею у домі Сулеймана?

18. Як мали покарати Павлуся?

19. Що сказав Павлусь Девле-Гірею?

20. Чи вдалося Павлусеві визволити Ганнусю?

21. Яку винагороду попросив Павлусь у Девлет-Гірея за поверненого

сина?

22. Чого навчила вас повість А.Чайковського «За сестрою»?

ІІ. Самостійно опрацювати статтю з теорії літератури “ Героїко-романтична

повість. Романтичний герой» і «Композиція художнього твору»

👇
Ответ:
Egor162007
Egor162007
12.12.2022

1. Судаки жили в сел вка

2. Члени сім"ї Судаків - дід Андрій, його син Степан, дружина сина Палажка, старший син Степана - Петро (на той час вже козакував), середній син Степана - Павлусь, дочка Степана - Гануся.

3. Коли хлопці прощалися, Павлусь хотів віддати братові Петрові бублик з медом, який ще вчора їхня мати пекла. Брати полілили цей бублик порівно між собою.

4. У творі не вказано, що Петро не хотів іти в похід. У творі вказано, що Петро був відважний козак і не жалів себе, але перед походом йому стало ніяково від думки про те, що його можуть вбити і Павлусь залишиться круглим сиротою.

5.  Їм на до прийшли козаки із сотні Андрія Недолі.

6. Козак Остап Тріска був смертельно поранений і помер на руках у своїх братів-козаків після битви .

7. Козаки (Семен Непорадний) взяв у полон сина Девлет-гірея - Мустафу.

8. Козакам вдалося відбити бранців у татар. Серед них був батько Петра і Павлуся - Степан.

9. Павлусь орієнтувався по зорях. Його цьому навчив дід Андрій.

10. Перед ночівлею в степу у балці "Павлусь з‘їв жменю смаженої в салі каші, напився з джерела води". Наступного дня перед ночівлею у печері біля річки - Павлусь зловив і запік на вогні рибу. "Павлусь не тямив, чи йому щось так смакувало, як оця риба".

11.  У полон Павлуся взяв харциз, розбишака Карим.

12. Козаки здогадалися, що харциз бреше, тому що Семен Непорадний впізнав сідло і татарського коня, на якому Павлусь втік з вки, а пізніше подався до Криму. А про те, що харциз свій і зрадник козакам сказав татарин. Цитата:  - Я його знаю, — каже татарин до сотника. — Він потурнак, татарам служить, людей продає. Його звуть Карим.

13. Харциз Карим був зрадником і розбійником. Недоля про нього каже цитата "Він відрікся Христа, пристав до нашого найтяжчого ворога, зраджував братів своїх, продавав християнські діти поганцям".

14.  Козаки влаштували над Каримом суд і закарали до страти. Татарин  Гусейн відрізав йому голову.

15. Павлуся купив татарин-крамар Сулейман на гостинця для свого сина Мустафи.

16. Павлусь не змирився з неволею у домі Сулеймана і при найближчій нагоді утік.

17. За те, що відмовився прийняти віру татарську, "збусурманитись" і був занадто зухвалим, Мустафа наказав вибити Павлуся і відіслати на службу  до конюхів. За те, що Павлусь втік, укравши кращого коня, Мустафа наказав, тому, хто спіймає, щоб Павлуся покарав так: "сто нагаїв дротяних на спину, а коли від цього не здохне, так продати його першому стрічному татаринові". Але так як Павлусь вернувся сам, то сто нагаїв  замінили на "двадцять дротянок і продати".

18. Павлусь розказав Девлет-гірею, що про долю його єдиного сина  знає сестра Павлуся -Ганна, але її татари забрали в полон.

19. Павлусеві вдалося знайти Ганну фактично силами самих же татар, а за те, що Мустафу - сина Девлет-гірея -  викупили живим і здоровим з полону, той обіцяв свободу  Павлусеві і його сестрі.

20. Павлусь попросив цитата — Ні, майна я не хочу, а лиш ось що у Сулеймана-єфендія живе невільник Остап Швидкий, украї-нець, земляк мій... Викупи його і подаруй мені.

Объяснение: Почему? Потому что!

4,5(88 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
zhan310304
zhan310304
12.12.2022
Сочинение: описание картины Яблонской "Утро"
Описание темы: Утро. Девочка, недавно проснувшись, делает зарядку. Легкая и непринужденная обстановка, как бы самого естества природы простого солнечного утра в обыкновенном доме. Художественное описание картины Яблонской "Утро" .

Утро.

Яблонская Утро Перед нами находится картина «Утро», написанная замечательным мастером живописи – Татьяной Ниловной Яблонской. Название картины говорит само за себя – на ней художница запечатлела раннее утро. Оно с первыми солнечными лучами проникает сквозь дымку городского тумана в комнату, озаряя всё теплом и светом. Длинные тени от лучей падают на паркетный пол. Балконные двери открыты настежь, а поступающий чистый воздух, едва задевая настенные вьющиеся цветы в кашпо, наполняет всю комнату свежестью и утренней прохладой. Кажется, что мы слышим едва доносящуюся, бодрую музыку просыпающегося города.

В центре картины изображена только что проснувшаяся девочка, которая делает зарядку. Ей приблизительно десять лет. Она хрупкая, но в то же время подтянутая, в хорошей физической форме. Мы сразу испытываем симпатию к главной героине. Постель ещё не заправлена, и аккуратно сложенные вещи девочки отдыхают на спинке стула. Но она, расправив руки, как «крылышки», навстречу новому дню, полна бодрости и оптимизма.

Интерьер комнаты украшают не только цветы, но и декоративная настенная тарелка с изображением птиц. Создаётся такое впечатление, что они радостно щебечут, встречая вместе с девочкой это весеннее утро!

На первом плане картины изображен круглый стол, накрытый красивой синей скатертью. На нем стоит тарелка с хлебом и глиняный расписной кувшин, в котором, несомненно, девочку ждет молоко, налитое заботливой мамой.

Глядя на это полотно, мы ловим себя на том, что встречаем вместе с девочкой утро, улыбаясь тёплым и нежным солнечным лучикам.

Итак, новый, замечательный день настал! Вперёд! К радостным свершениям!
4,7(45 оценок)
Ответ:
Lounges
Lounges
12.12.2022

Ертегі – фольклордың негізгі жанрларының бірі. Ертегіде қиял мақсатты түрде пайдаланылады, сондықтан ол әсіреленіп, ғажайыпқа айналады және біршама өзінше дамып отырады. ертегідегі ғажайып қиял адамның күнделікті көріп жүрген заттары мен құбылыстарын саналы түрде басқаша етіп көрсетеді, өйткені бұл жанрда ғажайыптың көркем бейнелеуіш құрал ретінде қолданылады. Өмірдегі шынайы нәрсенің өзін әдейі өзгертіп көрсету – ертегінің өзіндік қасиеті болғандықтан, ертекші де оның мазмұнын барынша әсірелеуге, ғажайыпты етуге күш салады

Объяснение:

4,5(89 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ