М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Эльвина567
Эльвина567
28.02.2021 04:34 •  Литература

Герои нашего времени

Как раскрывается характер Печорина в главе "Бэла"?

👇
Открыть все ответы
Ответ:
superbomber
superbomber
28.02.2021

Объяснение:

I. "Герой нашого часу" М. Ю. Лермонтова — перший реалістичний психологічний роман, написаний прозою (розкриття "історії душі людської" — головне завдання автора; звернення особливої уваги на розкриття складного, суперечливого характеру головного героя роману).

II. Печорін — "молодший брат Онєгіна".

1. У чому схожість між Печоріним і Онєгіним? (обидва — представники вищого світського товариства; чимало спільного в їхній молодості — спочатку прагнення світських задоволень, потім — розчарування в них, спроба зайнятися наукою, читанням книг і охолодження до них, така сама нудьга оволоділа ними; типові представники мислячих людей свого часу).

2. Печорін і Онєгін — кожен з них людина свого часу (життя Онєгіна у пору суспільно-політичного пожвавлення — 20-ті роки; Печорін — людина 30-х років, часу розгулу реакції; можливість у Онєгіна піти до декабристів; відсутність такої можливості у Печоріна; нудьга Онєгіна то глибоке страждання Печоріна, обидва їдуть у мандри аби втекти від себе).

3. Природна обдарованість Печоріна (глибокий розум, сильні пристрасті, сталева воля; вірна оцінка людей, критичне ставлення до себе, здатність глибоко і сильно відчувати).

4. Протиріччя характеру Печоріна (у ставленні до життя: з одного боку — скептик, розчарована людина, а з іншого — у ньому величезна жага до життя, діяльності; боротьба безпристрасності з вимогами почуття, серця і розуму; у ставленні до жінок — бажання домагатися їхнього кохання (ставлення до Віри); найстрашніші суперечності: "неосяжні сили душі" — і дрібні, неварті Печоріна вчинки (він поривається "любити весь світ" — і приносить людям самі лише зло і нещастя)

III. Хто винний у тому, що Печорін перетворився на "розумну непотрібність"? (Печорін — людина 30-х років XIX ст., типовий герой свого часу; "В мені душа зіпсована світом").

4,6(18 оценок)
Ответ:
vedruss7881
vedruss7881
28.02.2021
1 "Шинель" (перша назва "повість про чиновника, який крав шинелі")

2 Микола Гоголь

3 критичний реалізм

4 епос

5 повість

6 людські страждання, оскільки багато що в житті залежить від чину (посади). Трагічна доля «маленької людини» Акакія Башмачкіна. «Маленька людина» в літературі — це людина з нижчих щаблів суспільної ієрархії, яка болісно переживає власну незначущість і закомплексованість, ущемлену гордість і несправедливість.

7 Необхідність співчуття та поваги гідні всі люди, незважаючи на їх соціальне становище. Письменник показав несправедливість і жорстокість суспільства щодо «маленьких», але чесних і сумлінних людей.

8 Акакій Акакійович Башмачкін; Кравець Петрович; "Значна особа"; Грабіжники
9 а) Експозиція — розповідь про департамент та характер Акакія Акакійовича
б) Зав’язка – виникнення ідеї залатати стару шинель або пошити нову
в) Розвиток дії – походи Башмачкіна до кравця Петровича, аскетичне існування і мрії про майбутню шинель, пошиття нової шинелі, відвідини іменин, на яких шинель Акакія Акакійовича мала бути «сприснута»
г) Кульмінація – крадіжка нової шинелі
д) Розв’язка – безуспішні спроби Башмачкіна повернути шинель; туга героя за шинеллю і його смерть, фантастична історія про привид чиновника, який шукає свою шинель.

10 Проблематика “Шинелі” охоплює всі гріхи ситого бездушного світу, змушує читача озирнутися навколо і побачити тих, хто так само “малий і беззахисний”, як головний герой.
4,8(51 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ