Объяснение:
а где произведения. ...
Всім нам з дитинства добре відома казка про чарівний перетворення Попелюшки на прекрасну принцесу. У п'єсі Б. Шоу «Пігмаліон» з героїнею також відбувається чудесна метаморфоза, правда не за до чарівної палички феї, а завдяки таланту вченого, природній обдарованості дівчини, наполегливій роботі обох і його величності випадку, який звів професора Генрі Хіггінса і квіткарки Елайзу Дулітл. Елайза - юна дівчина, яка заробляє собі на життя, продаючи квіти на вулицях Лондона, походила з бідної сім'ї. Матері у дівчини немає, її батько, Альфред Дулітл - сміттяр. Мачуха з батьком вигнали Елайзу з дому, сказавши, що вона вже доросла і може сама себе прогодувати. Тому дівчина змушена сама дбати і про своє сьогодення, і про майбутнє. Вона мріє стати продавцем в квіткарському магазині, але для цього необхідно досконало володіти мовою. Елайза ж зовсім неосвічена. Зовнішність і поведінка дівчини свідчать про її низький рівень. її так звана мова кокні, якою розмовляють «низи» лондонського суспільства, просто жахлива. Однак саме жаргонна мова привертає до неї увагу вченого, який, незважаючи на грозу, записував на свій записничок особливості мови натовпу. «Ви чули жахливу вимову цього вуличного дівчата? Через цю вимова вона приречена повік залишитися на дні суспільства ».
І Елайза не збирається все своє життя провести в злиднях. Незважаючи на всі життєві негаразди вона зберегла внутрішню чистоту, самоповагу, віру в краще майбутнє, які надають їй сили боротися за свою долю. Почувши від Хіггінса, що він за три місяці зможе «зробити так, що вона з успіхом вважатиметься герцогинею на будь-якому посольському прийомі», Елайза вирішила брати уроки у професора.
. О чём спорили знаменитые учёные Коперник и Птолемей? Как решил этот спор повар? Что хотел сказать своим произведением автор?
Коперник и Птолемей спорили о строении мира. Коперник утверждал, что Земля крутится вокруг Солнца. Птолемей считал, что Солнце и все другие планетки крутятся вокруг Земли. Спор решил повар, сказав, что прав Коперник. Сравнив Солнце с очагом, а Землю с мясом, которое нужно зажарить, повар усмехнулся: хоть какой будет крутить жаркое вокруг очага, а не напротив.
Ломоносов желал подтвердить своим произведением, что законы Вселенной едины как в большенном, так и в малом, что, внимательно следя быт, можно отыскивать доказательства величавым научным открытиям.
2. В чём проявилось содружество наук (филологии, астрономии) и быта в стихотворении «Случились вместе два Астронома в пиру...»?
Содружество филологии, астрономии и быта проявилось в том, что Ломоносов смог написать стихотворную басню (филология) о 2-ух ученых (астрономия), приведя в качестве доказательства пример из быта.
3. Что сообщили вам энциклопедические справки о Копернике и Птолемее?
Четкие даты жизни астролога Птолемея мы не знаем. Он родился около 90-го года, погиб около 160-го года нашей эпохи. Жил Птолемей в Старой Греции. Он разработал математическую теорию движения планет вокруг Земли.
Коперник родился спустя более чем тыща триста лет после погибели Птолемея, так что повстречаться реально на пиру они никак не могли. Польский астролог растолковал, каким образом обращаются планетки (в том числе и Земля) вокруг Солнца.
а где само произведение?