ответ:
образ татьяни ларіної в романі "євгеній онєгін" змальований пушкіним з великою сердечністю та теплом. спочатку ми зустрічаємося з татьяною — провінційною дівчиною, потім — з вищого світу. для цього образу характерні жіночість, скромність. татьяна близька природі, простому народу, навіть назвав пушкін свою героїню не випадково татьяною. він підкреслює її незвичайність: "печальна, дика, мовчазна, неначе сарна, " татьяна зростає самотньою, вона завжди замислена. не впливає на її формування. вона любить слухати розповіді своєї няні, любить романи про незвичайних героїв, почуття, її душа зливається з рідною природою.
приїзд онєгіна перевернув життя татьяни, він не схожий на інших, незвичайний, тому у серці героїні зароджується кохання. щаслива і нещасна у своєму коханні, вона, звертається до книжок та природи, тому що їй ні з ким поділитися своєю таємницею. татьяна сама стає схожою на героїнь прочитаних романів, вона все розповідає няні. пушкін відмічає народний вплив, який і сформував характер татьяни. татьяна пише онєгіну ніжного, відкритого, зворушливого листа. її кохання зливається з поетичним зображенням природи, і все це сприймається, як саме життя. це улюблений образ пушкіна. він підкреслює: "моя душа", "татьяно, друже мій татьяно". ні холодна відмова онєгіна, ні час не змогли вбити почуття татьяни, тому що вона вихована була на народному сприйнятті природи, у важкі й радісні хвилини її душа споріднена з природою, навіть пейзажні картини пушкін дає через сприйняття татьяни: зима для неї — казки, ворожіння. цим пушкін підкреслює народність героїні. про її мрії, сни автор говорить серйозно і в той же час розчулено. він любить татьяну, це єдиний образ у романі, про який пушкін не говорить з іронією.
дивіться також
"євгеній онєгін" (повний текст)
"євгеній онєгін" ()
чому роман пушкіна "євгеній онєгін" називають енциклопедією російського життя? (та інші запитання)
біографія олександра пушкіна
автор підкреслює в героїні не тільки здатність на полум'яні почуття, але й вміння стриматися (зустріч з онєгіним). вона духовно багата натура. щоб краще вобъяснение:
ответ:
"началось с неумения надевать чулки, а кончилось неумением жить."
илья ильич обломов – необычно тонкий душевно и сложный человек, умеющий думать и чувствовать. обломов – живой человек, однако, живой не , а морально. внешне илья давно умер. его тело образно. оно перестало двигаться, но душа еще жива. вроде живет человек, дышит, разговаривает, ест.
надо вспомнить поступок ильи ильича по отношению к ольге. заставить любимую женщину читать глупое письмо, видеть ее страдания и боль и продолжать наблюдать. написание такого письма само по себе ужасный поступок. вот сейчас и можно сказать, что герой не умеет любить. поняв илью ильича, реально представить, что он просто не знал о том, что наносит боль ольге. есть ли вина в этом обломова? с раннего детства он привык видеть мир миром, в котором все спокойно, все едино, все относится друг к другу хорошо. но в настоящем мире все совсем не так. мир – это своего рода грызня собачьей своры за кость или благоволение хозяина. естественно, молодой илья ломается от такого отношения. он привык считать начальника отцом родным.
в выборе женщины тоже сказалось незнание жизни. незнание себя, незнание своих потребностей: понимай бы обломов себя, он никогда не остановил бы свой выбор на пшенициной, ведь она ответственна за его моральное разложение, а может, даже и за его смерть.
объяснение: