Александр Александрович Блок родился 28 ноября 1880 года в Санкт-Петербурге. Его отец был юристом, помимо этого он был преподавателем Варшавского университета. Мать – Александра Бекетова, была дочерью ректора одного из петербургских университетов. Вскоре после рождения Александра родители разорвали свои отношения и сын стал жить с матерью. Вскоре мать повторно вышла замуж за офицера Ф.Ф. Кублицкого-Пиоттуха, семья стала жить в гвардейских казармах.
С 1889 года начал учиться в Введенской гимназии. Когда он поехал в 1897 за границу в один из немецких курортных городков, он пережил свою первую влюбленность в Ксению Садовскую. Годом позднее, после окончания гимназии, он полюбил Любовь Менделееву, которая в будущем стала его женой. Блок поступил на юридический факультет, но позже изменил свое решение и начал учиться на историко-филологическом факультете, который он и закончил в 1906 году.
Блок сильно болел. На лечение за границу его не выпустили. Так в итоге, в бедноте и голоде, и умер писатель в 1921 году от болезни сердца.
Відповідь:
Пояснення:
ема: відтворення роздумів поетеси про смисл життя людини.
Ідея: возвеличення любові до рідного краю, до всього, що з ним пов’язано, перебуваючи далеко за його межами.
Основна думка:
а) «Нащо крилатим ґрунт під ногами»?
б) «Для мене ж той край найкращий, де виросли крила мої».
Жанр: поема.
Сюжет «Чайка на крижині»
Лірична героїня, перебуваючи у Польщі, зокрема у морському порту Щеціна гає за красою Одри, кораблями біля причалів.
Наступала весна, ломалася крига. На одній з крижин вона побачила чайку. Це підштовхнуло її до роздумів про смисл життя людини. Людина має крила, але як птах не літає, бо людські крила зроблені не з пуху, а з правди, чесності, довір’я, вірності у коханні, з вічного поривання, з щирості до роботи, з щедрості та турботи, з пісні, з надії, з поезії, з мрії.
Героїня твору полюбляє Польщу за її легенди, мову, звичаї, дружбу, щирість, але для неї рідний край — наймиліший.
Одного разу вона побачила корабель з прапором рідного краю, який збентежив її душу і серце. І лірична героїня остаточно зрозуміла, що де б ти не був, але батьківська земля, рідний край для кожної людини є наймилішим, дорогим.
це все