Геракл — персонаж греческой мифологии, сын Зевса и Алкмены (жены Амфитриона). Настоящее имя Алкид. Прозвище "Геракл" ему дано Дельфийским оракулом и означает "прославленный из-за гонений Геры".
Объяснение:
Еще в юности Геракл, кроме блестящего обучения, получает всевозможные дары от богов. От Гермеса — острый меч; оружие (лук и стрелы) преподносит ему солнечный Аполлон, панцирь дарит Гефест, а одежду ткет сама Афина. Если перевести с символического языка мифа, получаем совершенно банальный, и все же дельный вывод. Герой, или же тот, кто трудолюбиво и упорно овладевает знаниями, в конце концов, обнаруживает, что в арсенале его
— дар острого, меткого слова, наряду с общительностью и жаждой к переменам и развитию (традиционные атрибуты Гермеса);
— изысканное чувство вкуса, эстетизм, возможно, артистические или музыкальные таланты, дар поэта или целителя, или же просто позитивный солнечный настрой, благотворный для окружающих (характер солнечного божества Аполлона)
— физическая сила и искусность, позволяющая с легкостью решать бытовые условия жизни (панцирь Гефеста — подземного мрачного божества, «чернорабочего» олимпийца).
И, наконец,
— мудрость, духовность, решительность, бесстрашие и здравомыслие, без которых бесполезными окажутся все остальные дары (хитон Афины — богини оборонной войны и небесной силы, мужества, а также мышления).
Черты характера: Хитрость (Яблоки Гесперид), Исполнительность и ум (Авгиевы конюшни), Храбрость и смекалка (Лернейская гидра), самопожертвование (река Стикс и пёс Цербер), сила (новорожденый задушил змей)
У різних книгах і фільмах персонажі діляться на негативних і позитивних. Справжні герої приваблюють своїми людськими якостями , справжні лиходії – відштовхують . Що ж це за якості характеру , які називають хорошими ? Давайте спробуємо розібратися.
У всіх народів і в будь-які часи в людях завжди цінувалася чуйність і доброта. Не випадково навіть у дитячих казках персонажі , які ласкаві до інших людей , тваринам або навіть рослинам , завжди виходять переможцями з важких ситуацій . Ось , наприклад в казці Андерсена дівчинка Герда безкорисливо врятувала свого друга з полону злий Снігової королеви , проявляючи доброту до всіх зустрічним , тому їй вдалося майже неможливе .
Буває , що і в житті. а не тільки в літературі , ми зустрічаємо людей , готових творити добро безкорисливо. Зараз дуже багато різних волонтерів , які допомагають знедоленим людям : бездомним , сиротам , інвалідам . І не тільки людям , але навіть і тваринам. У багатьох країнах створені центри до нужденним.
Коли де-небудь трапляється лихо , то виявляється , що багато хто готовий безкорисливо надати підтримку . Одна бабуся зв’язала більше ста пар шкарпеток , щоб відправити їх в Приморський край , коли там сталася повінь . Напевно , в її віці це було не так вже й легко , але її доброта і чуйність не дозволили їй залишитися байдужою до чужого горя .
Ще однією якістю , яка не знецінюється , є чесність . Нікому не приємно , якщо його обманюють. Причому , найчастіше обманщик намагається отримати для себе вигоду , кажучи неправду , або уникнути заслужених докорів і покарань . Чесний ж людина ніколи не стане шукати вигоду. Якщо він може щось зробити , він це зробить , він не стане вивертатися й вигадувати причини, що заважають йому виконати прохання .
В крайньому випадку , він чесно скаже , що не зможе до пояснить чому.
Дуже цінують в суспільстві і в особистих відносинах відповідальних людей. Якщо людина небайдужий до того , що відбувається навколо нього , відчуває особисту відповідальність за події , то з ним не страшні будь-які випробування . Такі люди не можуть пройти повз знаходиться в біді , вони завжди знайдуть час , щоб до У пресі досить часто розповідають про ситуації, які завдяки діям відповідальних людей не перетворилися на трагедію.
Іноді до хорошим людським якостям відносять пунктуальність . Але я думаю , що це другорядна риса . Адже і лиходій може бути пунктуальним . Хороші якості припускають красу душі , а не вміння приходити завжди вчасно . Потрібно також зауважити , що зовсім не обов’язково до хорошим якостям належить вміння сумлінно виконувати свої робочі або навчальні обов’язки . Хорошого учня або хорошого фахівця далеко не завжди можна охарактеризувати як хорошу людину .