Тому Прометей захотів до людям. Він вирішив дати їм розум — іскру божественного вогню, який палав на Олімпі. Як відомо, вогонь, полум'я здатні освітлювати все навколо, протистояти темряві. А вислів «вогонь Прометея» означає світло розуму, пізнання, культури, цивілізації, які уславляються в міфах про Прометея. Титан навчив смертних будувати житло, обробляти землю за до тварин, пояснив їм природні цикли. Крім того, навчив їх рахувати й писати, обдарував схильністю до мистецтва. Словом, перетворив первісних людей на «людей розумних». Про це написав у трагедії «Прометей закутий» (V ст. до н. е.) видатний еллінський драматург, «батько трагедії» Есхіл. Зевс суворо наказав охороняти божественний вогонь. Але непокірний титан, співчуваючи людям, викрав іскру полум'я, яке палало на Світовій Горі Олімп. Заховавши її в очеретину, він прокрався повз охорону, спустився на землю й віддав божественний вогонь смертним. Чи знав він про те, що прогнівить Зевса? Звичайно, знав, на те ж він і провидець-Прометей. Але любов до людей (її ще називають гуманізмом), співчуття до них перемогли..
Старенький царь запросил молодильных яблок и живой воды,чтоб поправить свое старческое здоровье. Два старших сына не достигли успеха в выполнении завета отца,т.к. на распутье пошли не той дорогой,где и оказались в подземелье,свалившись с кровати,будучи заманенными туда красоткой.Младший сын,иван-царевич,на распутье выбрал "направо ехать,коня себя потерять".В результате долгого пути добрался он к желанной цели,забрал яблоки и воду,да напоследок поцеловал Синеглазку,сильную и могучую богатырку,отчего та проснулась и бросилась за ним в погоню,а настигнув,они долго бились друг с другом и,когда верх одержала Синеглазка,Иван взмолился:"Не губи ты меня,лучше возьми за белые руки,подними с сырой земли,поцелуй в уста сахарные".Что Синеглазка немедленно и сделала."И раскинули они шатер в чистом поле,на широком раздолье,на зеленых лугах.Тут они гуляли три дня и три ночи.Здесь они и обручились и перстнями обменялись."Через три года приезжает Синеглазка к царю во дворец уже с двумя сыновьями.Братьев Иван из плена,но они его погубили.Иван кое-как выбрался из напасти и прибыл ко дворцу,но к отцу не пошел,а связался с голью кабацкой.Причем в образе пьяницы Синеглазка и сыновья принимают отца достойно и с почестями.
Зевс суворо наказав охороняти божественний вогонь. Але непокірний титан, співчуваючи людям, викрав іскру полум'я, яке палало на Світовій Горі Олімп. Заховавши її в очеретину, він прокрався повз охорону, спустився на землю й віддав божественний вогонь смертним. Чи знав він про те, що прогнівить Зевса? Звичайно, знав, на те ж він і провидець-Прометей. Але любов до людей (її ще називають гуманізмом), співчуття до них перемогли..