тарас шевченко завжди з особливою любов’ю ставився до своєї неньки-україни. саме це особливе ставлення до батьківщини відбилось на творчості видатного письменника. великий кобзар цікавиться не лише майбутнім україни, а й минулим. він знає, що минуле у його батьківщини було величне. а якщо створити поезії про минулі успіхи українців, то це , на думку письменника, збудити патріотичні почуття і у його співвітчизників. в творах «іван підкова», «», «гамалія» автор оспівує силу духу нашого народу, його мужність та здатність до боротьби. цими творами автор проголошує думку про те, що не варто забувати своє героїчне минуле.
як боліло серце письменника за долю україни, за її майбутнє, про що говорять рядки «україно, україно! серце моє, ненько! як твою долю, заплаче серденько! ». свої патріотичні ідеї шевченко відтворював у творах «і мертвим, а живим», «сон», «тарасова ніч» та багатьох інших. трепетні почуття мав кобзар до батьківщини. чого варті лише його слова: «нема на світі україни, немає другого дніпра! ». тарас шевченко – справжній патріот, який захоплюється своєю країною, співчуває їй, виборює для неї право на ліпше життя, поневіряється разом з нею.
Коллежский советник Павел Иванович Чичиков-помещик,умелый льстец и притворщик.Не умеет выражать свои мысли,косноязычен и необразован.
Громогласный и бестолковый человек,не имеет уважения даже у слуг.Лизоблюд,потерпел фиаско на карьерном поприще.Лгун и аферист,он обманом пытается внушить доверие чиновников.
Умеет "пустить пыль в глаза",создаёт ложное мнение о себе.Всегда вежлив и услужлив,приятно умеет спорить,обращая на себя внимание состоятельных людей.
Обласкать и очаровать собеседника-это дар Чичикова.Создаёт образ основательного человека,а на деле-несостоятельный плут.Он очаровывал всех вокруг,его льстивые речи очаровывали помещиков и чиновников.
Из всего можно сделать вывод,что положительные качества Чичикова направлены на достижение лишь своих,корыстных целей.Его упорство, умение слушать и пускать пыль в глаза,очаровывать и создавать о себе ложное мнение,всё это служит на благо его самого.
Объяснение:
вроде так