М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
itskova310181
itskova310181
18.02.2023 23:28 •  Литература

Тарас Шевченко « Наймичка» вопрос : На вашу думку, як Ганна довела свою любов до сина?

👇
Ответ:
juliina902
juliina902
18.02.2023

1.Тема жінки-матері досить широко представлена у творчості Т. Г. Шевченка. Трагічне спокутування гріхів молодості розкриває поет у поемі «Наймичка». Починаючи з прологу, де ведеться розпо­відь про знищення дітей вдовою, автор переносить нас на хутір ба­гатого подружжя, де і відбуватимуться події.

Народивши позашлюбну дитину, Ганна мусила відректися від неї за законами тогочасної моралі. Вона залишила дитину біля двору Насті і Трохима. Але серце материнське — не камінь; про­щаючись із своїм колишнім життям, вдаючись до самозречення в ім’я свого сина, вона наймається на роботу в цей дім, щоб бачити дитину, щоб піклуватися про неї. Усвідомлюючи свою провину, Ганна мусить все життя спокутувати гріхи: живучи і доглядаючи рідного сина, не мала можливості почути від нього найдорожчого слова у світі — мамо. Таким вже виявився непосильний тягар гріха моло­дої жінки. Любляче серце Ганни розривалося через тугу, через стра­ждання, що не могла зайняти своє справжнє місце матері. Догляда­ла, не досипала ночей, відчуваючи найменший шелест у кімнаті, чуючи дихання сина. Вона жила у радості, бо доля дозволила їй бути поряд із дитиною, бачити її сімейне благополуччя, тримати на руках своїх онуків.

Каралася і мучилася Ганна все життя, страждаючи від того, що вела подвійне життя, не зізнаючись у тому, що вона є матір’ю. Без­межно люблячи дитину і усвідомлюючи провину перед нею, Ганна ходить до Києва, вимолюючи прощення у Бога за свій тяжкий гріх.

Т. Г. Шевченко з поетичною майстерністю зміг описати психо­логічну сутність материнської душі. Коли читаєш фінальну сцену поеми «Наймичка», на очі навертаються сльози. Ледве дочекавшись Марка, Ганна перед смертю зізнається у тому, що стільки років хо­вала у найдальший куточок своєї душі. Вона повідомляє йому, що є його матір’ю. Настав той момент, коли Ганна скинула з себе людсь­кі муки материнської недолі, коли вона сказала те, що не могла сказати раніше. І чиста вже, покаянна душа її, полетіла у вирій вічності, де запалає вогником материнської любові і синівського визнання.

II   варіант

Всі ми більшою чи меншою мірою жертвуємо людям щось своє: час, знання, любов... Найвища самопожертва — в материнстві. Мати дарує нам не лише свій час і безмежну любов — вона віддає все життя, всю себе, кожну мить сердечної теплоти.

Образ матері — доброї, щедрої на любов і ласку — постає перед нами із творів Тараса Шевченка. Прикладом може служити Ганна, головна героїня поеми «Наймичка».

З особливою задушевністю розкриває поет багатий і прекрар- ний світ матері-селянки. Ганна хоче бачити свого сина щасливим, хоче пізнати радість материнства. І, вдавшись до хитрощів, гірких, як і сама доля Ганни, вона підкидає бездітним людям дитину, а сама йде до них наймичкою. Коли Ганна приходить найматися, то одразу ж погоджується працювати за будь-яку плату, навіть без­платно, щоб тільки бути коло дитини. А коли вже вона доглядала сина, то так піклувалася, що й з іншої хати чула, «як дитина дише». Таке відчуття властиве тільки матерям.

Життя Ганни — материнський подвиг. їй соромно за свою провину, вона боїться осуду сина. І навіть перед смертю їй нелегко зізнатися. Та не хочеться їй брати «гріха» з собою. Ганна намага­ється пояснити синові, чому підкинула його чужим людям, прагне знайти слова, які б не поранили його душу, а викликали до старої матері жаль і прощення. Зізнання забрало у Ганни останні сили. Вона «оніміла», навіть не попрощавшись з Марком.

І. Франко писав, що «наймичка — натура безмірно глибока, чуття у неї сильне та високе, любов до дитини така могуча, що перемагає все інше, ...заставляє забути про себе саму, віддати все своє життя на користь своєї дитини».

Тарас Шевченко всім серцем співчуває і захищає у своїх творах жінку-покритку, хоч народна мораль її засуджує. Він страждає ра­зом з нею. Митець усім серцем схиляється перед образом простої неосвіченої селянської жінки — цієї безталанної мадонни україн­ського народу.

3.1. Ніколи не здаватися і йти до своєї мети ("Кайдани порвіте і вражою злою кров’ю волю окропіте").

2. Шанувати нашу неньку-Україну, нашу мову ("І чужому навчайтесь, і свого не цурайтесь").

3. Не забувати наших пращурів, які боролися за нашу свободу.

4. Бути завжди напоготові, щоб стати і захищати нашу державу.

5. Бути обережними і "не кохатися з москалями, бо москалі чужі люде..."

6. Любити один одного і завжди допомагати один одному.

Объяснение:

4,5(26 оценок)
Ответ:
mango34
mango34
18.02.2023

Відповідь:

так надо, сорі, а я буржуйка)

Пояснення:

4,4(60 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
кент63
кент63
18.02.2023
1часть. 
1)Сцена договора о выкупе "смирный" Костылин и "джигит" Жилин. 
2)Жизнь в плену: активная-Жилина,пассивная-Костылина. 
3)Первый побег: Костылин - слабый :душевно и физически ;Жилин-выносливый ,заботится о товарище. 
4)Второй побегрезультат храбрости и нстойчивости Жилина. 
2 часть. 
1)Эта разница в сцене нападения татар. 
2)В сцене торга показаны больше различия между героями. 
3)Поведение в плену также показывает различия между героями. 
4)Лучшие качества жилина и худшие Костылина проявляются при первом набеге. 
5)Автор возлагает на самого человека ответственность за свою судьбу.
4,5(43 оценок)
Ответ:
Aminka555112
Aminka555112
18.02.2023

Лучше хорошо поступить, чем хорошо говорить. Диалог

- Как тебе сегодняшний доклад Лены Сидоровой о вежливости?

- Мне понравилось. Она так убедительно рассказывала, как важно быть воспитанным и вежливым...

- Ну да, говорила она красиво. Только помнишь, как она позавчера старушке нахамила?

- А, помню, а автобусе. Место не уступила, да еще и заявила, что нечего всяким бабкам в час пик ездить. Очень "вежливо и воспитанно", ага.

- Точно. Зато доклады делать она мастерица.  

- Правду говорят, что лучше хорошо поступить, чем хорошо говорить.

- Согласен.

4,6(40 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ