2) Є. Маланюк Не поет – бо це ж до болю мало, Не трибун – бо це лиш рупор мас, І вже менш за все – «Кобзар Тарас» Він, ким зайняло і запалало.
О. Вишня «Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю».
І.Франко «Коли б мені прийшлося одним словом схарактеризувати поезію Шевченка, то я сказав би: се поезія бажання життя. Свобідного життя, всесторонній, нічим не опутаний розвій одиниці і цілої суспільності, цілого народу, – се ідеал Шевченка, котрому він був вірним ціле життя».
Максим Рильський «Народ Шевченка не забуває і ніколи не забуде. Поет живе в серцях свого народу».
Павло Тичина «Сьогодні думи Шевченка є невіддільні від дум нашого народу. І тому народ так часто, так охоче звертається до свого поета. Гуманізм Шевченка, його ставлення до людини, його постійна турбота за пригноблених – як це зараз нам співзвучно!».
Олесь Гончаp «Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира...Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і внаших піснях,у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен pозвиватись».
«Світова слава Шевченкова зpостає й шиpиться pазом зі славою його наpоду, pазом із зpостаннямpолі й пpестижу нової, вільної Укpаїни...»
Герасим был крепостным крестьянином. имел мало прав. был глухонемой от рождения. у него была хозяйка которой он должен был подчиняться. добрый, умный, вежливый, ответственный, рассудительный. жил по принципе "мы в ответе за тех, кого приручили". поэтому ему и пришлось утопить муму, из-за того, что это попросила сделать хозяйка. так как он был глухонемым ему было сложно общаться с людьми, а муму понимал его без слов. ему было больно убивать собаку, он остался совсем один. и умер вскоре после того как утопил муму. один.
832г. союз славянских и финских народов 988 христианство стало государственной религией Киевской Руси 1237 монгольский хан Батый напал на земли Северо -Восточной Руси 1276 возникла московская княжеская династия 1550 Иван Грозный стал первым русским царём 1564 в москве вышла первая русская печатная книга Апостол 1682 на престол взошёл Петр 1 1741 императрицей стала Елезавета Петровна дочь Петра 1 1773 началась Крестеанская война 1812 Наполион вторгся в Россию И началась первая отечественная война
Що Бога немає..." (про ставлення людей до
Бога)
"Встань же, Боже, суди землю
І судей лукавих.
На всім світі Твоя правда.
І воля, і слава."
(Про силу і владу Бога на землі)
«Блаженний муж на лукаву
Не вступає раду.» (Про чесну людину)
«Діла добрих оновляться.
Діла злих загинуть.» (Про справедливі і добрі вчинки)
2) Є. Маланюк
Не поет – бо це ж до болю мало,
Не трибун – бо це лиш рупор мас,
І вже менш за все – «Кобзар Тарас»
Він, ким зайняло і запалало.
О. Вишня
«Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю».
І.Франко
«Коли б мені прийшлося одним словом схарактеризувати поезію Шевченка, то я сказав би: се поезія бажання життя. Свобідного життя, всесторонній, нічим не опутаний розвій одиниці і цілої суспільності, цілого народу, – се ідеал Шевченка, котрому він був вірним ціле життя».
Максим Рильський
«Народ Шевченка не забуває і ніколи не забуде. Поет живе в серцях свого народу».
Павло Тичина
«Сьогодні думи Шевченка є невіддільні від дум нашого народу. І тому народ так часто, так охоче звертається до свого поета. Гуманізм Шевченка, його ставлення до людини, його постійна турбота за пригноблених – як це зараз нам співзвучно!».
Олесь Гончаp
«Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира...Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і внаших піснях,у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен pозвиватись».
«Світова слава Шевченкова зpостає й шиpиться pазом зі славою його наpоду, pазом із зpостаннямpолі й пpестижу нової, вільної Укpаїни...»