Сент-Экзюпери (29 июня 1900) - писатель, летчик. Родился в Лионе (Франция), в семье аристократов. Получал воспитание и образование в Монтре ( школа иезуитов), в католическом пансионе ( Швейцария), в Школе изящных искусств ( факультет архитектуры). Призван в армию, научился летать ( 1921). Писать начал рано, но литература не могла стать основным доходом, поэтому торговал автомобилями, продавал книги, отправлял почту,в Африку ( работа в компании " Аэросталь").
"Летчик " ( 1926) - первый опубликованный рассказ. 1927- 1931 пилот, начальник аэродрома. 1933 - 1934 - летчик - испытатель. Много путешествовал ( СССР, Испания). 1939 - первая книга, получила премию Французской академии. 1939 - военный летчик, сражался во Франции и Испании с фашистами, во Франции получил Военный Крест Французской Республики. 1940. уехал в США. 1943 - военный летчик в Северной Африке. 31 июля 1944 года погиб, не возвратившись после задания ( о. Сардиния). Создавал очерки, романы, повести, рассказы,сочетая в них реализм и романтизм ."Летчик" (1926, рассказ), "Южный почтовый" (1929, роман), "Ночной полет" (1930 - 1931, роман), очерки об СССР, антифашистские репортажи из Испании (1937), "Планета людей" (1939), "Ветер, песок и звезды" (1939, ), "Военный летчик" (1942, повесть), "Письмо к заложнику" (1943, повесть), "Маленький принц" (1943, философско-лирическая сказка), "Цитадель" (не завершена, опубликована в 1948)
Усім відомо, що для кожної людини рідний край найдорожчий і наймиліший серцю, проте життєві обставини можуть складатися по-різному. Тисячі українців змушені шукати кращої долі за кордоном. Але навіть у чужих країнах вони пам’ятають про своє походження. Я вважаю, що людина, яка проживає за кордоном, є патріотом своєї батьківщини, коли плекає українську культуру в іншій країні, пам’ятає рідні традиції, мову, спрямовує гуманітарну до до своїх співвітчизників.
По-перше, діаспора щодня доводить свій патріотизм, перераховуючи рідній державі великі суми, лобіюючи інтереси країни за кордоном, допомагаючи українцям у важкі часи.
Одним з тих українців, кого можна назвати патріотом своєї країни за кордоном, є Макар Кобилінський, віце-президент Спілки українських студентських товариств Америки. За його сприяння в зону АТО було передано одяг, взуття, гроші для постраждалих на війні. Крім цього, Макар підтримує українських студентів, які навчаються в Нью-Йорку. Кобилінський зазначає, що хоч і живе далеко від Батьківщини, але є її патріотом, намагається робити свій внесок у розвиток України.
По-друге, патріотами є люди, які, емігруючи до іншої країни, зберігають свою ідентичність, культурні надбання, шанують мову й традиції своєї батьківщини.
Згадаймо родину Сірків із пригодницького роману Івана Багряного «Тигролови». Ця сім’я – узагальнений образ українців, які переселилися на Далекий Схід. Сірки бережуть свої традиції, пам’ятають історію свого роду. Вони опинилися на чужині, проте зберегли свій «український» світ.
Отже, бути патріотом батьківщини, проживаючи за кордоном, можна, якщо багато працювати, творити й діяти на благо своїх співвітчизників і своєї країни.
Объяснение: