Историческая правда:
Год рождения: 1742
Имя при рождении: Емельян Иванович Пугачёв
Место рождения: станица Зимовейская
Социальное положение: донской казак
Род деятельности: Участник русско-турецкой войны (1768-1774); Предводитель Крестьянской войны (1773-1775). Участник семилетней войны (1756-1763);
1765 год «Указ о праве помещиков отдавать крепостных крестьян на каторгу»
1767 год «Указ о запрещении крестьянам жаловаться на помещиков»
Художественный вымысел:
Гениальный русский поэт Пушкин- историк--- это явление особенное. В повести «Капитанская дочка» Пушкин в художественной форме возвращается к событиям 1773-1775 г.г. Провел серьезное историческое исследование по тематике Пугачевского бунта. И в художественной форме донес до нас дух эпохи, характеры и чувства людей восемнадцатого века.
Подробнее - на -
Объяснение:
I. Головна тема оповідання М. Коцюбинського "Дорогою ціною" (трагічна доля і волелюбний дух українського народу).
II. Остап і Соломія — головні герої оповідання:
1. Втілення в образі Остапа Мандрика прагнення народу до волі (у кріпацтві звичайні селяни стали панським товаром; розповіді діда про козаків, про Січ; мрія про щасливе подружнє життя; рішення пана розлучити його з коханою; прагнення до волі, нестерпне життя у пана примушують до втечі з дому; разом з Оксаною долають багато перешкод; здобув волю, але не здобув щастя).
2. Соломія — жінка, що уміє боронити себе (смілива, мужня, любляча, рішуча: втекла від пана, щоб разом з Остапом розділити долю — це вияв жіночого свободолюбства, прагнення моральної волі; вона жертвує своєю красою — косами, готує напад на турецьких козаків, щоб звільнити коханого; вона потонула з надією, що Остап здобув волю; в образі Соломії втілена вічна тема кохання).
III. Дорогою ціною здобути бажану волю (Соломія загинула, половина душі Остапа
навіки залишилася в Дунаї; воля без кохання — це не щастя).