Сказка "12 месяцев" так называется, потому что в ней встретились в одном месте на полянке в лесу все 12 месяцев, и одной бедной девочке довелось их увидеть всех вместе сразу. Но такое в природе обычно не бывает, разве только в сказке. Двенадцать месяцев предстали перед девчушкой в виде людей. Весенние месяцы были молодыми, а уже зимние месяцы оказались людьми пожилыми. Летние и осенние среднего возраста соответственно.
Подробнее – на otvet.ya.guru – https://otvet.ya.guru/questions/7029071-12-mesjacev-pochemu-takoe-nazvanie-skazki-chem-zakonchilas.html
У комедії «Сто тисяч» І. Карпенко-Карий висміює господарів, що багатство стало метою їхнього життя, а не засобом заробітку. Такі люди готові продати все на світі, навіть щастя своїх дітей, тільки щоб примножити своє багатство.
У своєму прагненні до наживи Герасим Калитка став жертвою шахраїв, які використовували його жадібність для наживи. Після втрати громадського уваги першою п’єсою драматурга стала комедія «Гроші» 1889 року. Того ж року автор відправив її на рецензію, але повернувся звідти з написом: «Спектакль визнано незручним.» Після екранізації комедію дозволили показати під зміненою назвою — «Сто тисяч». За словами самого автора, назва цього твору більше підійде до його сюжету. Адже справа зовсім не в грошах і не в тому, що вони означають для селян, а в тій сумі в сто тисяч, яку Калитка наважився купити своїми п’ятьма тисячами. У 1890 році була поставлена комедія.