М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
lediyulia04
lediyulia04
12.11.2020 01:16 •  Литература

Міні текст (Як зберегти оптимізм у сучасному світі в творчості Олени Теліги) ​дуже потрібно!! І як найшвидше

👇
Ответ:
karinaeruslanov
karinaeruslanov
12.11.2020

Для Олени Теліги, як і для багатьох її однодумців, провідною ідеєю і в поезії, і в громадській діяльності була ідея державності України. Цьому було присвячене її життя. Так, у вірші "Пломінний день", що належить до громадянської лірики, поетка декларує своє життєве кредо — служити рідній країні. Душа її сповнена енергії жити і боротися заради Вітчизни до кінця життя: "Хай несуть мене бурхливі води Від пориву до самого чину!". Авторка переконана, що там, де є патріоти, там немає байдужих: "Хоч людей довкола так багато, Та ніхто з них кроку не зупинить, Якщо кинути в рухливий натовп Найгостріше слово — Україна". У творі простежується філософська думка про те, що героїня ладна боротися до останнього, бо її душа "рушає на шляхи великі". Використовуючи метафоричні образи, поетеса прагне своїм закликом збудити "застиглі і покірні води", щоб вони "забурлили водоспадом" саме "на землі байдужо — непривітній". Авторка утверджує активну життєву позицію: "Хочу жити, аж життя не зломить..."

4,8(80 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
supanzerbe
supanzerbe
12.11.2020

                  Роман Шолом-Алейхема  — це один з найпоетичніших творів світової літератури. Чим він так привертає увагу читачів?  

          На мій погляд, саме тим, що автору вдалося,   розповідаючи історію кохання між Шимеком і Бузею, презентувати її як  таїну зародження кохання; як  поему - багату на метафори й символи чаклунського кохання, сповненого чарівності й світлого суму. Більш того, ця оповідь насичена перлинами з «Біблійної Пісні над піснями» до тексту якої постійно звертається закоханий хлопець.  

            Духовний світ закоханих підлітків – широкий та  неосяжний. Вони щиро вірять у чарівний світ казкових героїв,  добра і краси, милосердя і мужності. Спілкуючись між собою, вони допомагають один одному відчувати себе господарями свого світу, радіти від самих звичайних речей, долаючи життєві негаразди.

            На мою думку, дуже поетично й  зворушливо  звучать з дитячих вуст рядки: «Наш будинок — палац. Я — принц. Бузя — принцеса... Це наше небо, наш вітерець, наші пташки — все наше…!». Підлітки відчувають себе з’єднаними, як закохані Соломон і Суламіт у  «Пісні над піснями».  Найзаповітнішим бажанням Шимека було піднятися з Бузею в висоту до самих хмар і полетіти за океан в країну карликів, потомків богатирів царя Давида.

              Але це  дитяче наївне кохання втрачене… Мрія про ідеальну любов залишилася нереалізованою й навколишній світ втрачає своє  символічне звучання. «Наш двір уже не виноградник Царя Соломона,…». Втім Шимек розуміє, що любить Бузю тією священною, пекельною любов'ю, як описано в “Пісні пісень.” Але йому залишається лише згадувати про царицю свого серця, залишивши в своїй пам’яті чарівність дитячої казки.          

 

Объяснение:

4,8(17 оценок)
Ответ:
dimakrochak
dimakrochak
12.11.2020

ответ:1)Казаки́ или козаки — представители казачества — специфической этно-социальной общности, сформировавшейся в рамках особого, служилого сословия на территории современных Австрии, Казахстана, Польши, России, Украины, Хорватии, Чехии.

2)Казаки являются воинами и хлеборобами одновременно. Этими двумя понятиями определяется жизнь казаков. Надо сказать, что исторически казачество складывалось на границах России, где были часты вражеские набеги, поэтому казаки были вынуждены с оружием в руках вставать на защиту своей земли, которая отличалась особенным плодородием и сторицей вознаграждала за вложенный в нее труд. Позднее, уже находясь под властью русского царя, казачество существовало привилегированным военным сословием, что во многом и обуславливало сохранение у казаков древних обычаев и традиций. К примеру, с малых лет казаки привыкают к коню, выступающему у них не просто орудием труда, а верным другом в бою и товарищем (за сердце берет описание плачущего богатыря Христони по уведенному красными Воронку). Все они воспитываются в уважении к старшим и беспрекословном подчинении им (Пантелей Прокофьевич мог наказать Григория даже тогда, когда под началом последнего находились сотни и тысячи людей). Казаки управляются атаманом, избираемым войсковым Казачьим Кругом.

3)Мелеховы изначально выделяются среди других жителей хутора Татарский. Прокофий, носивший бороду и русскую одежду, был «чужим, непохожим на казака». «Исчерна-смуглым» и «бедовым» растёт и его сын Пантелей. Прозвали соседи Мелеховых «турками» за их горбатый нос и «диковатую» красоту.

Дом Мелеховых имел вид «самодовольный и зажиточный», благодаря усилиям Пантелея Прокофьевича. Старший Мелехов, его жена, двое сыновей с жёнами, дочь, а затем и внуки – таковы обитатели мелеховского дома.

Но, мирную жизнь хутора нарушает сначала Мировая, а затем Гражданская война. Разрушается привычный казачий уклад, рушатся семьи. Не обходит стороной беда и Мелеховых. Пантелей Прокофьевич и оба его сына оказываются захваченными водоворотом страшных событий. Трагично складывается судьба и других членов некогда крепкой семьи.

Объяснение:

4,8(91 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ