1. Каким вы представляете себе рассказчика? Расскажите о его одноклассниках. Чем каждый из них вам запомнился?
2. Знакомы ли вам ситуации, переживания, описанные в этом рассказе? Чем герои по-
хожи на вас?
3. Қак автор описывает Харлампия Диогеновича? Случайно ли он даёт ему такое отчест-
во? Почему герой с благодарностью говорит о нём?
4. Вспомните, с какими подвигами Геракла вы познакомились в начале года? Какой
смысл, по-вашему, автор вложил в название своего рассказа?
5. Подумайте, как писателю удаётся вызвать смех? Найдите юмористические эпизоды и
обсудите их в классе.
вопросы по произведению "тринадцатый подвиг герекла"
Уявити історію людства, його культуру неможливо без визначних пам’яток минулого — священних книг народів світу.
Веди — одна з найдавніших книг світу, пам’ятка давньої індійської літератури. Веди допомагають зрозуміти духовну культуру Індії
Та багатьох народів Азії, адже вони стали основою для створення різних релігійних і філософських учень: індуїзму, буддизму, брахманізму, джайнізму. Послідовники цих релігій вважають10, що веди мають божественне походження.
Веди складалися протягом тривалого часу, приблизно 500—700 років. Перші тексти були створені ще у ІІ тисячолітті до н. е. Веди об’єднали стародавні міфи, легенди, притчі, історичні хроніки, героїчні епоси, норми права, релігійні ритуали, що були створені давнім індійським народом.
У той давній час, коли створювалися веди, художня творчість ще не була відокремлена від інших видів духовної діяльності людини. Релігія, міфологія і мораль втілювалися у художні образи. Ці художні образи з часом набули власного значення, приваблюючи своєї красою й багатозначністю. Саме тому до текстів вед зверталися і звертаються митці різних країн світу, а веди стали не тільки пам’яткою релігійної культури, але й літератури.
Найяскравішою пам’яткою літератури є Біблія. У грецькій мові слово «бібліа» означає «книги». Але для багатьох поколінь людей різних народів це слово стало символом віри. Віруючі сприймають Біблію як суцільний текст Святого Письма, хоча книга ця складається з багатьох творів, створених у різні часи, різними авторами, на різних мовах. Найдавніші твори Біблії виникли ще у ХІІ столітті до н. е. Останні за часом творення з’явилися на початку нашої ери.