ответ:У Другій світовій війні українці понесли людських втрат більше, ніж Великобританія, Канада, США і Франція разом узяті. Людські втрати України від війни, включно з убитими, померлими, загиблими в концтаборах, евакуйованих, а також тих, хто пішов разом з німцями, оцінюються в 8-10 мільйонів життів. Кількість українських жертв можна порівняти з населенням сучасної Австрії.
Україна опинилася в епіцентрі війни вже у вересні 1939 року. Протягом Другої світової війни бойові дії двічі прокотилися по всій території нашої держави знищуючи на своєму шляху людей, матеріальні та культурні цінності. Тут була проведена майже половина стратегічних операцій Червоної армії.
Більше 6 млн. українців воювали в Червоній Армії протягом 1941-1945 років. Кожен другий з них загинув в боях, половина учасників бойових дій повернулася додому інвалідами. Близько 120 тис. українців зустріли нацистів у вересні 1939 року в складі польської армії. Переважно це були польські громадяни, які походили з Галичини і Волині, що входили в міжвоєнну Польщу.
На фронтах від Атлантики до Тихого океану, від Норвегії до Єгипту українці боролися в складі збройних сил США, Британії, Франції та інших держав. Переважно це були представники української діаспори цих країн.
В результаті бойових дій в Україні було зруйновано богато міст і містечок, промислових підприємств, шкіл, технікумів, вузів, бібліотек. Десять мільйонів чоловік залишилися без даху над головою. Однак найстрашнішими були людські втрати, які, за підрахунками дослідників, в Україні становили 8-10 млн.
Бойові подвиги українців відзначені найвищими нагородами: 2072 були удостоєні звання Героя Радянського Союзу, 32 з них - двічі, а льотчик-винищувач сумчанин Іван Кожедуб - тричі. Багато українців стали кавалерами і повними кавалерами ордена Слави та ордена Богдана Хмельницького - відмінностей за вищу солдатську доблесть.
У складі екіпажу капітана Миколи Гастелло, який направив палаючий літак на скупчення ворожої техніки, були українці Анатолій Бурденюк і Григорій Скоробогатий. Серед тих, хто скоїв повітряний таран, була уродженка Житомирської області лейтенант Катерина Зеленко - єдина жінка, яка зробила повітряний таран в небі Сумщини.
В ознаменування мужності і героїзму українського народу, який захищав рідну землю від поневолення, почесне звання «Місто-герой» присвоєно Києву, Одесі, Севастополю і Керчі.
Объяснение:.
Фольклор – это устное народное поэтическое творчество, отражающее жизнь народа. Фольклор возник до появления письменности. Поэтому важная его черта состоит в том, что фольклор является искусством устного слова. Именно это отличает его от письменной литературы. Еще одна важная характеристика — коллективность творчества. Многие фольклорные жанры вошли в литературу: песня, сказка, легенда.
Сказка – древнейший жанр устного народного поэтического творчества. Эпическое, преимущественно прозаическое произведение волшебного, авантюрного или бытового характера. Большинство сказочных сюжетов встречается у многих народов мира
Предание – жанр устного народного творчества, имеющий установку на достоверность рассказ об исторических событиях и деяниях реальных лиц, а также о происхождении тех или иных названий
Легенда – жанр устного народного творчества: рассказ поучительного содержания о выдающемся событии или поступке человека, повествование о необыкновенном, чудесном происшествии, которое воспринимается как достоверное. В отличие от предания, в легенде наряду с людьми и животными могут действовать божественные или демонические силы: Бог, ангелы, святые, черти и т. п..
Мифы – древнее народное сказание о богах и обожествлённых героях, о происхождении мироздания и жизни на Земле. В мифе переплетены ранние элементы религии, философии, науки и искусства.