Когда-то Дубровский и Троекуров были закадычными друзья и бывшими товарищем, но по вине Троекурова они крупно поссорились и Троекуров, используя подкуп судей, становится хозяином дома Дубровских. Младший Дубровский горячо переживает позор отца и не допускает того, чтобы его враг стал проживать в их доме, он сжигает дом, уходит в лес и становится разбойником. Желая отомстить заклятому врагу их семьи, Дубровский подкупает учителя-француза Дефоржа и под его видом проникает в дом к Троекуровым. Так случилось, что он влюбляется в дочь Троекурова, и Машенька отвечает ему взаимностью. НоТроекуров выдает свою семнадцатилетнюю дочь замуж за старого князя. Конечно, Дубровский пытается препятствовать этому неравному браку, получив согласие Маши, но …опоздал. В день свадьбы люди Дубровского окружают карету князя для того, чтобы освободить Машу, но она отказывает Дубровскому, потому что дала клятву верности князю. После этого Дубровский распускает свою банду и уезжает за границу.
Книги - це те, що оточує нас майже з народження. Поки ми крихітні немовлята, нам читають колискові пісеньки, коли ми підростали, батьки читають казки на ніч, а після кожен з нас сам готовий взяти книжку в руки і зануритися в дивовижний світ пригод і чарівництва.
Виходячи з дитинства, юнак або дівчина забирають улюблені книги з собою. Література оточує людину все його життя. Навіть не будучи завзятими книжковими фанатиками, ми часто чуємо популярні цитати з деяких книг, прізвища персонажів, які стали загальними в нашій звичайному житті. Навіть багато фільмів знято за мотивами тієї чи іншої книги.
Література - частина нас і нашого існування в світі, хто і що б не говорив. Безумовно, вона відіграє велику роль в житті людей. Виходячи з масштабу цілого людства, твори літератури - дуже цінний і незамінний помічник у розвитку і еволюції. Саме завдяки пам'яткам писемності ми дізналися про життя в Стародавній Русі або, наприклад, про філософських діячів епохи Античності. У книгах всіх часів зібрані дивовижні факти, якими ми користуємося дотепер. Географічні відкриття, пізнання всіх наукових дисциплін, історія тієї чи іншої нації - все це відомо нам саме завдяки творам писемності.
«Зелёная причёска» , «косы – ветви» - это метафоры.
«Шепчет ветер» , «звенит песок» , «луна стелет», «за колени обнимал» - это олицетворения.